efektum
Niepełnosprawni mają problemy z likwidacją barier architektonicznych. Brakuje wykonawców z branży budowlanej 2023-09-29
Opolskie, Opole
Nie wszyscy zainteresowani z powiatu prudnickiego skorzystają z dofinansowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Problemem nie jest brak pieniędzy, ale możliwość ich wydatkowania w tym roku.

Dlatego wiele osób musiało zrezygnować z dofinansowania na likwidację barier architektonicznych w ich mieszkaniach – wyjaśnia Jolanta Barska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku. – Cała sprawa wynika z tego, że taka osoba musi mieć koncepcję wykonania prac budowlanych. Musi też znaleźć firmę. Ciężko jest na rynku znaleźć wykonawców takich robót. To jest podstawowy powód, że te osoby odstępują od realizacji tego zdania, likwidacji barier architektonicznych w tym roku.

PCPR w Prudniku wystąpi do rady powiatu o przesuniecie tych pieniędzy na inne potrzeby niepełnosprawnych. Przede wszystkim na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych, sprzętu rehabilitacyjnego oraz środków ortopedycznych.

W tym roku PFRON przekazał powiatowi prudnickiemu największą dotychczas kwotę ponad 2,6 mln zł na rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych. Z tego 1,4 mln zł przeznaczono na działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej w Prudniku.
Ocena: 0
Wyświetleń: 249 Dodał(a): zibi2