efektum
Krok po kroku, każdego roku Toruń ułatwia życie niepełnosprawnym mieszkańcom 2019-12-12
Kujawsko-pomorskie, Toruń
Aż 1300 osób korzysta z Karty Osoby Niepełnosprawnej, a nieco mniej z programu „Pomagamy" wspierającego rodziny chorych dzieci - wynika z podsumowania działań Torunia na rzecz osób niepełnosprawnych.

- Od maja 100 zł miesięcznie z budżetu miasta Torunia trafia do każdej rodziny, w której skład wchodzi dziecko niepełnosprawne. Wypłacamy 1100 takich świadczeń miesięcznie - mówi Michał Zaleski, prezydent Torunia. - Równoległe wprowadziliśmy kartę dla osób niepełnosprawnych, kartę która niesie ze sobą system bonifikat i ulg zarówno w usługach, w świadczeniach różnego rodzaju, np. rehabilitacyjnych. W programie są 44 podmioty, co miesiąc ta lista punktów oferujących zniżki powiększa się.

- To jest bardzo ważne dla rodzin, jak i dla osób niepełnosprawnych, ta ulga w budżetach domowych dla rodzin - mówi Jakub Wiśniewski.

- Jestem mamą osoby niepełnosprawnej. Jest mi łatwiej wchodzić do urzędu, są windy praktycznie w każdym urzędzie. Jest i dostęp, i lepsza komunikacja przez internet. Takie działania ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym. To naprawdę ma znaczenie - mówi Marta Wiśniewska, mama niepełnosprawnego Jakuba.

http://www.radiopik.pl/2,82721,krok-po-kroku-kazdego-roku-torun-ulatwia-zycie-n


Ocena: 0
Wyświetleń: 847 Dodał(a): zibi2
Komentarze