efektum
Niepełnosprawni walczą o miejsca pracy. Ruszyła zrzutka 2022-10-06
Śląskie

Stowarzyszenie Rodziców, Przyjaciół, Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Promyk chce stworzyć Zakład Aktywności Zawodowej w Łukowicy w którym będą pracować osoby niepełnosprawne. Zrobili już bardzo dużo i nie chcą tego stracić. Potrzebne są fundusze na wkład własny. Jest szansa wesprzeć akcję, przyłączając się do zbiórki publicznej TUTAJ

Jesteśmy stowarzyszeniem (KRS: 0000031930) zawiązanym przez rodziców i bliskich osób niepełnosprawnych z gminy Podegrodzie, woj. małopolskie. Od roku 2003 prowadzimy Warsztat Terapii Zajęciowej w Gostwicy, gdzie na co dzień pracujemy z 30 podopiecznymi. Większość z nich jest dotknięta znacznymi niepełnosprawnościami i otwarty rynek pracy jest dla nich niedostępny – co nie znaczy, nie mogą i nie chcą pracować.

Jako Stowarzyszenie chcemy uruchomić Zakład Aktywności Zawodowej (ZAZ), gdzie nasi podopieczni znajdą zatrudnienie w następujących działach:

·        niszczenia dokumentów (ze środków zakupimy odpowiedni sprzęt i przeszkolimy ludzi aby uzyskać certyfikat)

·        produkcji podpałki ekologicznej (produkowanie podpałki do pieców, kominków, grilli)

·        usług utrzymania zieleni i czystości (tu inwestycją będzie traktor z funkcją koszenia trawy, akcesoria ogrodnicze i sprzęt

do mycia i sprzątania powierzchni)

·        pracowni poligraficznej – reklamowej (tu inwestycją będzie ploter i oprogramowanie wraz ze szkoleniem)

·        pracowni rękodzieła artystycznego

Na uruchomienie ZAZ mamy zagwarantowane 65% środków, ale musimy zabezpieczyć pozostałe 35%. Dlatego prosimy Cię o wsparcie finansowe dla utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej w Łukowicy (Małopolska, powiat limanowski). Wójt gminy Łukowica wyremontował i przekazał nam część budynku, w którym będziemy prowadzić działalność. Mamy zebrany zespół pracowników i terapeutów oraz rehabilitantów, którzy będą sprawować pieczę nad bieżącym funkcjonowaniem i pracą z niepełnosprawnymi w ZAZ. Niedawno podpisaliśmy umowę z Marszałkiem Województwa Małopolskiego na utworzenie i finansowanie zakładu, zatem nasz wysiłek daje dobre owoce.

Nad tym projektem pracujemy od wielu lat, łącząc siły wielu osób dobrej woli, które chcą pomóc nam w tworzeniu tego dzieła. Bądź jedną z nich i wpłać datek – pomóż nam pomagać innym!

Ocena: 0
Wyświetleń: 1369 Dodał(a): zibi2