efektum
Niepełnosprawni mogą otworzyć swoje firmy, dzięki pomocy starostwa 2021-11-29
Świętokrzyskie, Kielce
Siedem osób z niepełnosprawnościami oraz trzech pracodawców otrzymało od Starostwa Powiatowego w Kielcach dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności lub przystosowanie miejsca pracy pod potrzeby osoby niepełnosprawnej.

Starosta Mirosław Gębski informuje, że to kolejne w tym roku umowy o dofinansowanie, które pozwolą osobom z niepełnosprawnościami podjąć zatrudnienie na otwartym rynku pracy.

- To są osoby, które rozpoczynają działalność w różnych zawodach na terenie powiatu kieleckiego. Cieszymy się, że jako największy powiat w Polsce możemy pomagać osobom niepełnosprawnym i że są one aktywne na rynku pracy - dodał Mirosław Gębski.

Wśród osób, które otrzymały dziś wsparcie była m.in. Agata Sarnecka z Kostomłot II.

- Tu też będę prowadzić swoją działalność gospodarczą, którą dzięki otrzymanemu dziś dofinansowaniu zamierzam otworzyć już niebawem. Będą się zajmowała wypiekami cukierniczymi. 55 tys. zł, które dziś otrzymałam, to dla mnie bardzo duże wsparcie. Gdybym chciała ze swoich pieniędzy rozpocząć taki biznes, to na chwilę obecną na pewno by mi się to nie udało - przyznała Agata Sarnecka.

Starostwo Powiatowe w Kielcach jest liderem we wspieraniu firm, które chcą u siebie zatrudniać osoby niepełnosprawne, jak i same osoby z niepełnosprawnościami, powiedział Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości.

- To wielkie wsparcie na trudnym rynku pracy dla osób niepełnosprawnych. Działalność kieleckiego starostwa zasługuje na największe słowa uznania, dlatego że jest to realne działanie na poprawę warunków życia i funkcjonowania w społeczeństwie osób z niepełnosprawnościami - dodał Krzysztof Słoń.

W sumie podpisane dziś umowy opiewają na 529 tys. zł. Natomiast w tym roku kieleckie starostwo na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozyskało dotychczas około 2 mln zł.

Ocena: 0
Wyświetleń: 831 Dodał(a): zibi2