efektum
Strzelcy z Zielonej Góry i Gorzowa zdobyli 14 medali mistrzostw Polski 2021-07-14
Mazowieckie
Lubuscy sportowcy niepełnosprawni z powodzeniem rywalizowali w rozegranych w Bydgoszczy mistrzostwach Polski w strzelectwie. Reprezentanci Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start Zielona Góra zdobyli osiem medali, a zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start o dwa mniej.

Dobry sprawdzian przed wyjazdem do Tokio

Cztery tytuły mistrza Polski dla zielonogórskiego Startu zdobył paraolimpijczyk Szymon Sowiński w konkurencjach: pistolet sportowy P3 (563 pkt., finał 23 pkt.), pistolet dowolny P4 (524 pkt., finał 216,2 pkt.), pistolet pneumatycznym P1 (558 pkt., finał 233,2 pkt.) oraz w konkurencji zespołowej pistoletu pneumatycznego P1 (razem z Włodzimierzem Jurkowskim i Sebastianem Cieleckim - 1571 pkt. Szymon Sowiński startował jeszcze w pistolecie standard P5, zdobył srebrny medal (351 pkt.). Z kolei Ewa Zimnicka zdobyła srebrny medal w karabinie pneumatycznym stojąc R2 (515,5 pkt., finał 214,6 pkt.), a Katarzyna Lewandowska brązowy w pistolecie pneumatycznym P2 (456 pkt.). Ta druga zawodniczka wspólnie z kolegami z zespołu (Włodzimierzem Jurkowskim i Szymonem Sowińskim) zdobyła srebrny w pistolecie standard P5 (906 pkt.).

- Dla Szymona Sowińskiego był to dobry sprawdzian przed Igrzyskami Paraolimpijskimi w Tokio, które odbędą się w sierpniu – powiedziała Danuta Tarnawska, prezes ZSR Start Zielona Góra. - Tym bardziej, że zawodnicy strzelając na obiektach Zawiszy Bydgoszcz korzystali z elektronicznych tarcz, takich samych jakie będą wykorzystywane w Japonii.

Pozostałe wyniki strzelców Startu Zielona Góra: Joanna Jakuć – 5. miejsce w P2, Włodzimierz Jurkowski – 5. miejsce w P3, 7. miejsce w P4, Sebastian Cielecki – 9. miejsce w P1, Andrzej Sałuda – 13. miejsce w R3.

Sześć medali strzelców z Gorzowa

Medaliści gorzowskiego Startu – konkurencje indywidualne: Kacper Pierzyński: złoty medal w P5, brązowy medal w P3; Marta Szwed: złoty medal w R5, srebrny medal w R4; konkurencje drużynowe: Arkadiusz Truszkowski, Cezary Kukwa, Grażyna Pecuch: srebrny medal w R3; Arkadiusz Truszkowski, Cezary Kukwa, Piotr Dziękoła: brązowy medal w R6.
W kilku konkurencjach gorzowscy zawodnicy ocierali się o podium, czwarte lokaty zajmowali: Grażyna Pecuch w R2, Cezary Kukwa w R1, Kacper Pierzyński w P4 i P1 oraz drużyna w P1.

Ocena: 0
Wyświetleń: 460 Dodał(a): zibi2