efektum
Niepełnosprawni na rowerach? W Starym Sączu jest to możliwe! 2021-06-23
Małopolskie

Gmina Stary Sącz jest przyjazna rowerzystom. To fakt. Ścieżki rowerowe powstają jak grzyby na deszczu a teraz z tej aktywności będą mogli skorzystać niepełnosprawni. Fundacja Rozwoju Sądecczyzny ufundowała specjalistyczne rowery dla osób niepełnosprawnych, które trafiły do Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”. Oczywiście rowery oraz riksze można wypożyczać. Wystarczy wcześniej zadzwonić.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” zostało obdarowane przez Fundację Rozwoju Sądecczyzny rowerami rehabilitacyjnymi Przedmioty te pozyskane zostały w ramach zadania „Niepełnosprawni na rowerach” realizowanego przy wsparciu finansowym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Gminy Stary Sącz -mówi Zofia Wcisło, prezes „Gniazda” –Jesteśmy bardzo wdzięczni.

Rowery rehabilitacyjne oraz riksze z fotelami dla osób niepełnosprawnych można wypożyczać w Środowiskowym Domu Samopomocy ul. Cyganowice 95 , telefon 18-446-04-88

Z rowerów mogą korzystać osoby z niemal każdym rodzajem niepełnosprawności. Tak naprawdę, to integracyjny środek transportu, który może często służyć jako pomoc dla osób, którym trudno poruszać się pieszo, które nie mogą chodzić daleko, a nawet dla tych, którzy nie mogą chodzić w ogóle.

Jazda na rowerze ma dobroczynny wpływ na nasz układ ruchu i układ krążenia. Nie tylko wzmacnia mięśnie, ale również aktywizuje stawy.

Ocena: 0
Wyświetleń: 269 Dodał(a): zibi2
Komentarze