efektum
Niepełnosprawni będą mogli wypożyczyć sprzęt w Chęcinach 2021-03-08
Świętokrzyskie

Prawdopodobnie w kwietniu zostanie otwarta wypożyczalnia sprzętu dla osób niepełnosprawnych w Chęcinach. Będzie to kolejna tego typu placówka w powiecie kieleckim. - Nie mamy wątpliwości, że takie miejsca są bardzo potrzebne - mówi starosta kielecki Mirosław Gębski.

- Zostały już zakupione niezbędne urządzenia. Istniejące wypożyczalnie potwierdzają, że takie miejsca są bardzo potrzebne - mówi.

Niepełnosprawni będą mieli do dyspozycji dwa łóżka rehabilitacyjne, dwa wózki inwalidzkie, dwa koncentratory tlenu, dwa indywidualne podnośniki pacjenta, trzy podpórki inwalidzkie, osiem par kul oraz trzy stojaki do kroplówek.

Ze względu na fakt, że Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zmienia siedzibę, wypożyczalnia zostanie otwarta już pod nowym adresem. Będzie to budynek po byłym komisariacie, przy ulicy Radkowskiej.

Podobne punkty działają już w Mniowie i Łopusznie. Z urządzeń mogą korzystać osoby, które mają oświadczenie o niepełnosprawności lub posiadają zaświadczenie lekarskie o konieczności korzystania ze sprzętu.

Uruchomienie wypożyczalni było możliwe w ramach projektu „Centrum Usług - Współpraca na rzecz społeczności lokalnej”. Jest on realizowany Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz gminne ośrodki pomocy społecznej.

Ocena: 0
Wyświetleń: 780 Dodał(a): zibi2