efektum
Szamotuły. Niepełnosprawni przygotowali kartki dla medyków. To ich bohaterowie! 2020-12-23
Wielkopolskie
Kilkadziesiąt świątecznych i noworocznych kartek trafiło do szpitala w Szamotułach. Wykonały je osoby niepełnosprawne, które ślą medykom serdeczne życzenia. Ci zostali ich bohaterami!

Niepełnosprawni - medykom

Nie tylko dla osób dorosłych pracownicy i pracowniczki służby zdrowia, którzy od wiosny pozostają na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, są bohaterami i bohaterkami. Ich zaangażowanie doceniają również dzieci oraz młodzież, którzy od kilku miesięcy organizują, bądź włączają się w organizację zbiórek środków ochrony osobistej i innych niezbędnych produktów. Doceniają je także osoby niepełnosprawne. Podopieczni i podopieczne Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach przygotowali dla medyków przepiękne kartki z życzeniami na Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok.

- Z uwagi na obowiązujące ograniczenia nie mogliśmy zorganizować świątecznych warsztatów plastycznych w formie stacjonarnej - w ramach wspólnego spotkania. Zaproponowaliśmy więc rodzicom, aby korzystając z wolnej chwili nasi podopieczni wykonali kartki w domu. Pomysł bardzo się spodobał. Działania tego typu, czyli prace plastyczne - manualne wpisują się również w rehabilitację osób niepełnosprawnych - tłumaczy Barbara Prętka, prezeska stowarzyszenia.

Kartki dla medyków od osób niepełnosprawnych

Efektem domowych warsztatów stało się kilkadziesiąt fantastycznych prac. Kartki różni zarówno forma, jak i technika wykonania. Wśród nich nie brakuje świątecznych rysunków.

Dzięki wsparciu lokalnej rękodzielniczki, Mileny Kolat - Rzepeckiej, prace zostały pięknie opakowane i w poniedziałek, 21 grudnia trafiły do szpitala w Szamotułach. Barbara Prętka przekazała je na ręce dr Anny Kubickiej - dyrektorki SP ZOZ ds. lecznictwa. Ta nie kryła zaskoczenia, wdzięczności oraz wzruszenia.

Ocena: 0
Wyświetleń: 408 Dodał(a): zibi2