efektum
Niepełnosprawni podziękowali medykom ze skarżyskiego szpitala. Upiekli dla nich pierniki 2020-12-21
Świętokrzyskie
Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Skarżysku - Kamiennej podziękowali pracownikom skarżyskiego szpitala za pracę w czasie epidemii. Upiekli dla nich świąteczne pierniki.

Społeczność Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Kościuszki 38 postanowiła podziękować personelowi Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. W ramach akcji „Serce za serce” niepełnosprawni podopieczni Warsztatów, ich bliscy i pracownicy ośrodka piekli i ozdabiali pierniki, które podarowali medykom.

- Chcemy w ten sposób podziękować całemu personelowi medycznemu i technicznemu szpitala za to, że codziennie, nie zważając na własne bezpieczeństwo, ratują życie innym ludziom. Mamy nadzieję, że ten malutki pierniczek wywoła uśmiech na ich zmęczonych twarzach i będzie towarzyszył w czasie Świąt, spędzonych przez wielu z nich na szpitalnych oddziałach. Każdy czas ma swojego bohatera. Dziś naszymi bohaterami są właśnie lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, personel techniczny szpitali, którzy w tych trudnych czasach stoją na pierwszej linii frontu walki z wirusem - mówi terapeuta Izabela Ludew.

Niepełnosprawni z ośrodka przy ulicy Kościuszki, choć sami potrzebują wsparcia, są również wrażliwi na potrzeby innych. Dlatego włączyli się do akcji pomocy chorej na nowotwór Elizie Perkosz z Bliżyna. Przekazali do Szkoły Podstawowej numer 2 na Borze ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, a także upieczone przez siebie pierniki.


Ocena: 0
Wyświetleń: 842 Dodał(a): zibi2