efektum
Niepełnosprawni z WTZ w Rejowcu Fabrycznym dostaną dofinansowanie 2020-07-28
Lubelskie
Warsztat Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym od wielu lat prowadzi ciekawe zajęcia dla swoich podopiecznych. Jednak aktualny sprzęt znajdujący się na wyposażeniu WTZ jest przestarzały i zużyty. Od początku funkcjonowania ośrodka tj. od grudnia 2005 roku nie był wymieniany. Jest szansa, że wkrótce to się zmieni.

Burmistrz Stanisław Bodys, samorząd Miasta Rejowiec Fabryczny i Rada Miasta dostrzegając potrzebę pomocy i wsparcia dla osób niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym złożyli wniosek o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Wniosek został zaopiniowany pozytywnie i otrzymał dofinansowanie w łącznej kwocie 60 tys. złotych z czego środki PFRON to 48 tys. zł. natomiast wkład własny Samorządu Miasta Rejowiec Fabryczny to 12 tys. zł. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana 16 lipca.

Celem projektu jest przeciwdziałanie degradacji istniejącej infrastruktury Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym poprzez dokonanie wymiany zużytego sprzętu i zakupu niezbędnego wyposażenia – podkreśla Stanisław Bodys burmistrz Rejowca Fabrycznego.

W ramach realizacji zadania zostaną zakupione meble w postaci szaf, regałów, komód, stołów, biurek, zestawy obiadowej, odkurzacza, żelazka, telewizora. Cztery zestawy komputerowe do prowadzenia zajęć w pracowni poligraficznej, oraz rower stacjonarny do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych.

Wszyscy uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym będą mogli mieć dostęp do sprzętu i wyposażenia wolnego od wad i nadającego się do prawidłowego użytkowania, a tym samym do poprawy jakości świadczonych usług. Wzrośnie też aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych, możliwy będzie wzrost ich kompetencji, a także realizacja odpowiedniego procesu rehabilitacji i terapii dla osób niepełnosprawnych. Poprawi się również wygląd i estetyka pomieszczeń, w których prowadzone są zajęcia.

Mimo pandemii Warsztat Terapii Zajęciowej tworzy ciekawe rzeczy . Połączone siły pracowni artystyczno - krawieckiej i ogrodniczo - bukieciarskiej postanowiły dać drugie życie paletom i stworzyć meble ogrodowe. Wyszło rewelacyjnie – zobaczcie na zdjęciach.

Ocena: 0
Wyświetleń: 1201 Dodał(a): zibi2