efektum
PFRON rusza z kolejnym programem pomocy dla osób niepełnosprawnych 2020-04-27
Warmińsko-mazurskie

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Wnioski należy składać do właściwego powiatowego centrum pomocy rodzinie. Wnioski przesyłane do Oddziału odsyłane są do PCPR-u co znacznie wydłuża ich rozpatrzenie.

Wnioski w programie „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” w module III należy składać do powiatowych centrów pomocy rodzinie zgodnie z miejscem swojego zamieszkania. Wnioski przesyłane do Oddziału odsyłane są do PCPR-u co znacznie wydłuża ich rozpatrzenie.
Wnioski przesyłane do Oddziału, będą przekazywane do odpowiednich PCPR-ów, co wydłuży czas potrzebny na rozpatrzenie dokumentu.
PFRON zachęca jednocześnie do składania wniosków za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia (sow.pfron.org.pl). Złożenie wniosku w systemie SOW nie wymaga posiadania profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego, wystarczy założyć konto w systemie.
Pomocą wszystkim zainteresowanym korzystania z SOW służą dedykowane narzędzia: portal SOW (portal-sow.pfron.org.pl),infolinia 0 800 889 777 (połączenie bezpłatne) lub 22 702 00 00 (połączenie płatne zgodnie z cennikiem operatora). Pracownicy infolinii służą pomocą w dni robocze, w godzinach 9:00 – 17:00.
Ocena: 0
Wyświetleń: 461 Dodał(a): zibi2
Komentarze