efektum
Miasto zapewnia maseczki najbardziej potrzebującym 2020-04-17
Lubelskie, Chełm
Seniorzy, niepełnosprawni, ubodzy i bezdomni otrzymują maseczki ochronne wielokrotnego użytku wytwarzane przez pracowników jednostek podległych miastu.

Dystrybucję maseczek koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Pierwsze partie zostały przekazane jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi pensjonariuszom i pracownikom dwóch schronisk – im. św. Brata Alberta oraz MONAR. Wczoraj (15.04) strażnicy miejscy rozdali maseczki osobom bezdomnym, które nie korzystają z opieki schronisk, ale są objęte pomocą miasta.

Partia kolejnych kilkuset sztuk czeka na rozdysponowanie wśród korzystających z usług MOPR, 120 zostanie przekazanych dla seniorów zorganizowanych w 6 klubach działających na terenie Chełma. Maseczki otrzymała także straż miejska, która jedynie dziś jako symbol upomnienia zamiast mandatów wręczy je tym mieszkańcom, którzy nie wiedzieli lub zapomnieli o obowiązku zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

W akcję szycia maseczek zaangażowało się około 50 pracowników 7 jednostek urzędu miasta: Środowiskowego Domu Samopomocy, Centrum Integracji Społecznej, żłobków miejskich „Chełmskie Niedźwiadki” i „Słoneczko”, Młodzieżowego Domu Kultury, Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2, Dziennego Domu Senior + i Świetlicy Środowiskowej.

Sztab Kryzysowy Urzędu Miasta Chełm kupuje i dostarcza materiał na maseczki, a pracownicy wymienionych jednostek, którzy ze względu na epidemię nie prowadzą zajęć dla podopiecznych, wykorzystują umiejętności oraz techniczne możliwości do szycia. W jednostkach na pełnych obrotach pracuje od jednej do czterech maszyn, a w proces zaangażowało się od kilku do kilkunastu pracowników, którym należą się niewątpliwie podziękowania.

Ocena: 0
Wyświetleń: 1162 Dodał(a): zibi2