efektum
Niewidomi gotują dla ubogich. Sami też potrzebują wsparcia 2020-03-31
Mazowieckie
Warszawska restauracja "Different" to wyjątkowe miejsce. Posiłki są przygotowywane przez osoby niepełnosprawne, serwowują je niewidomi kelnerzy. Spożywa się je w kompletnej ciemności. Teraz pracownicy "Different" pomagają tym, którzy znaleźli się w kryzysie: osobom starszym, rodzinom, ludziom niemogącym wyjść z domów. Sami też potrzebują pomocy. Bez wsparcia finansowego miejsce nie przetrwa.

Different" działa od 2018 roku w centrum Warszawy. Restauracja zatrudnia 22 osoby, z czego 17 jest niepełnosprawnych. Klienci są obsługiwani przez niewidomych kelnerów, a kolacje odbywają się w ciemności.

"Different" jest projektem fundacji pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie". Pieniądze uzyskane z działalności są przeznaczane na pomoc potrzebującym. Z powodu epidemii koronawirusa wiele osób znalazło się w kryzysie. Starsi ludzie nie mogą wychodzić bezpiecznie z domów, mnóstwo rodzin, w których rodzice pracowali dorywczo lub "na czarno", straciło źródła utrzymania. To właśnie m.in. do nich trafiają posiłki przygotowane przez pracowników "Different". Każdego dnia przyrządzanych ich jest około kilkudziesięciu. W ich rozdysponowaniu pomaga m.in. OPS Ochota, Centrum Komunikacji Społecznej Ochota, Centrum Usług Społecznych „Społeczna Warszawa”, a w rozwożeniu pomagają wolontariusze.

"Codziennie wpływa do nas kilka maili z prośbami o pomoc. Serca nam pękają gdy możemy pomóc tylko małej części osób" – napisano na stronie zbiórki fundacji w serwisie Pomagam.pl. By restauracja przetrwała, osoby niepełnosprawne zachowały swoje miejsca pracy i nadal mogły wspierać innych, potrzebne są pieniądze. Stąd zbiórka na Pomagam.pl, którą można znaleźć pod tym adresem. Potrzebne jest 123 tys. zł. Jak dotąd zebrano nieco ponad 44 tys. zł.


Ocena: 0
Wyświetleń: 224 Dodał(a): zibi2
Komentarze