efektum
Urząd Skarbowy uruchomił specjalne stanowiska dla głuchych i niedosłyszących 2020-03-10
Pomorskie, Szczecin
Specjalny pokój w którym niepełnosprawni mogą złożyć roczne rozliczenie PIT uruchomiły Krajowa Administracja Skarbowa i Polski Związek Głuchych. Akcja rozpoczęła się w całej Polsce.W Szczecinie niepełnosprawni mogą dopełnić formalności w Drugim Urzędzie Skarbowym przy ulicy Felczaka. W kontakcie z pracownikami fiskusa pomogą tłumacze języka migowego.

Głusi i niedosłyszący są obsługiwani z dala od zgiełku regularnych sal - tłumaczy Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

- Na salach jest bardzo dużo podatników, którzy przychodzą i się rozliczają. W związku z czym taka spokojna obsługa tych podatników, dla których to stanowisko jest przeznaczone, możliwa jest tylko w wyodrębnionym pomieszczeniu. Są tam nasi pracownicy, którzy będą pomagali w wypełnieniu i wysłaniu zeznania - mówi Brzoza.

Dzięki takim akcjom ci ludzie wiedzą, że czują się bezpiecznie - mówi Maja Kamińska-Kołota, biegły sądowy języka migowego.

- Problemem są też te lady, które są wyżej. Żeby nawet mogły zajrzeć i popatrzyć na usta. To nie jest tak do końca, że osoby niesłyszące czytają z ust. Nie są w stanie samodzielnie załatwić tej sprawy. Takie akcje im pomagają, czują się bezpiecznie - mówi Kołota.

Sala dla osób głuchych i niedosłyszących będzie otwarta do godziny 18. Tłumacze języka migowego będą również dostępni 2 kwietnia - również w Urzędzie Skarbowym przy ulicy Felczaka.

https://radioszczecin.pl/1,402214,urzad-skarbowy-uruchomil-specjalne-stanowiska-dl
Ocena: 0
Wyświetleń: 347 Dodał(a): zibi2
Komentarze