efektum
Serial o osobach niepełnosprawnych na YouTube 2020-02-07
Mazowieckie
Niepełnosprawni sportowcy, rehabilitanci, nauczyciele i artyści udowadniają, że pokonywanie barier to kwestia determinacji. Właśnie oni są bohaterami serii reportaży „Włączeni i Aktywni”, którą od poniedziałku można oglądać na PFRON-owskim kanale YouTube. Kolejne odcinki będą dostępne w każdy wtorek o godzinie 17.00.

Bohaterami pierwszego umieszczonego na YouTube odcinka są społecznik i inicjator wielu pionierskich projektów dla osób niepełnosprawnych Marek Stępniak oraz sportowiec, jedyny zawodnik amp futbolu na Lubelszczyźnie, Kamil Misztal. Mimo że nie było im łatwo pogodzić się z niepełnosprawnością, postanowili walczyć o siebie i o innych.

„Włączeni i Aktywni” to realizowany od kwietnia 2017 roku przez PFRON i TVP Lublin program publicystyczny z elementami edukacji, poradnictwa i informacji dotyczących spraw osób z niepełnosprawnością oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym. Niepełnosprawni bohaterowie to ludzie, którzy nie wstydzą się swoich ograniczeń i potrafią się odnaleźć w dynamicznie zmieniającym się świecie. Za ich sukcesami często stoi rzesza innych osób – psychologów, fizjoterapeutów czy duchownych.

Każdy odcinek publikowanej na YouTube serii zawiera tłumaczenie na język migowy. Program jest efektem współpracy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z lubelskim oddziałem TVP. Dotychczas powstało ponad 50 odcinków. Autorem serii reportaży jest redaktor Anna Dąbrowska.

https://youtu.be/OERhso4JLSM
Ocena: 0
Wyświetleń: 246 Dodał(a): zibi2
Komentarze