Nowy Sącz: Będą zmiany dotyczące przewozu niepełnosprawnych? 2020-02-12
Małopolskie, Nowy Sącz
Władze Nowego Sącza chcą dokonać drobnych korekt w uchwale regulującej zasady organizacji i funkcjonowania przewozu osób niepełnosprawnych na terenie miasta. Na czym będą one polegały?

Przypomnijmy, że po apelach zrozpaczonych środowisk osób niepełnosprawnych Rada Miasta Nowego Sącza przywróciła w ubiegłym tygodniu możliwość korzystania z busa nie tylko w dni powszednie, ale także w soboty i niedzielę oraz w święta od godz. 7 do 18. Została również wydłużona możliwość zamawiania busa o 4 godziny w dni robocze.

Tymczasem…

Gotowa jest nowa autopoprawka. O co chodzi?

O korektę w godzinach, w jakich będzie realizowana ta usługa.

W uchwale przyjętej w ubiegłym tygodniu była mowa, że transport osób niepełnosprawnych w soboty, niedzielę i święta będzie realizowany w godzinach od  8 do 16. Teraz władze miasta chcą, aby odbywał się od godz. 7 do 18.

W uzasadnieniu do tej autopoprawki, która ma pojawić się na dzisiejszej sesji czytamy, że „utrzymanie zakresu godzinowego 7 – 18 dotyczącego świadczenia usługi transportowej w soboty, niedzielę i święta przyczyni się do zwiększenia aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych”.

Przypomnijmy, że od początku tego roku niepełnosprawni nie mogą, na razie, korzystać z transportu dostosowanego do ich potrzeb świadczonego przez miasto.

Okazało się bowiem, że świadczenie tej usługi musiało zostać zawieszone z końcem ubiegłego roku ponieważ dotychczasowa umowa, na podstawie której była świadczona ta usługa miała luki prawne.

Do tej pory przewóz osób niepełnosprawnych przystosowanym do tego busem był realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Teraz miasto będzie musiało ogłosić przetarg na świadczenie tej usługi na terenie miasta.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.

Ocena: 0
Wyświetleń: 290 Dodał(a): zibi2