Ogłoszenie:

Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej

dodano: 2017.06.14 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 317
Szczegóły ogłoszenia:
Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej powstało 11 marca 1997r. z inicjatywy rodziców dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
        Celem Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności pożytku publicznego na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
Działania podjęte przez Stowarzyszenie od momentu powstania zmierzały do tworzenia placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych . Prowadzimy terapię zawodową i społeczną dla osób z uposledzeniem umysłowym z różnego typu chorobami współistniejącymi.

 
        W chwili obecnej codziennie funkcjonują cztery tego typu jednostki :Świetlica Terapeutyczna, Warsztat Terapii Zajęciowej, Klub Integracyjny oraz Zakład Aktywności Zawodowej. Łącznie z różnych form terapii w godzinach rannych i popołudniowych z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy korzysta ok 150 osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z różnego typu chorobami współistniejącymi jak padaczka, autyzm, choroby narządu ruchu, choroby narządów wzroku i słuchu.

          W Bytomiu po wielu latach starań rozpoczął działalność Zakład Aktywności Zawodowej. Dla 50 osób ze znacznymi i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oznacza to podjęcie pierwszej w życiu pracy na konkretnym stanowisku i uzyskanie za tę pracę wynagrodzenia.

Inwestycję zrealizowało Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Miasta Bytomia, PFRON, PEC w Bytomiu oraz przy wsparciu wielu instytucji i ludzi dobrej woli, dla których obojętność to słowo obce.

ZAZ przy BSPDiMN osobom ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oferuje zatrudnienie w Dziale restauracyjno - gościnnym, Pralniczo - maglowniczym i Gospodarczo – konserwatorskim, natomiast społeczności lokalnej usługi restauracyjne w Restauracji „Świetlik”, usługi sprzątające oraz pralnicze, w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 131b.

         Uczestnicy naszych placówek regularnie uczęszczają do różnych instytucji użyteczności publicznej na terenie miasta Bytomia, kin, teatrów, muzeów itp. Do działań w tym zakresie Stowarzyszenie pozyskuje licznych wolontariuszy, dla których praca na rzecz innych stanowi lekcję tolerancji, otwartości na problemy innych i umiejętności niesienia pomocy.
Pracownicy i członkowie Stowarzyszenia stale współpracują z rodzicami i opiekunami osób niepełnodprawnych, służąc pomocą w rozwiązywaniu problemów nękających środowisko rodzinne i domowe naszych podopiecznych oraz w ramach możliwości innym osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.
         W 2002 roku w ramach współpracy z miastem partnerskim Bytomia Zarząd Stowarzyszenia nawiązał kontakt z Ośrodkiem „Tęcza” w Recklinhausen w Niemczech. Przez wieloletni okres współpracy odbyło się kilka spotkań zarówno w Polsce jak i na terenie Niemiec. Pomiędzy młodzieżą nawiązały się przyjaźnie, a terapeuci mieli okazję wymienić się doświadczeniami zdobytymi w pracy z osobami niepełnosprawnymi.
         W roku 2008 zarząd BSPDiMN poprzez Ambasadę Polską w Grecji, w roku sprawozdawczym nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Województwa Pieria  w Katerinii w Grecji. Podjęto wstępne ustalenia co do przebiegu wspólnych działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

                

               Zarząd BSPDiMN oświadcza, że w ramach pozyskiwania środków na działalność statutową naszej organizacji nie korzysta z usług osób, firm i innych organizacji zbierających pieniądze lub sprzedających towary jako akwizytorzy w domach , instytucjach lub na ulicach miast.

 

 

                 Informujemy, że działalność naszej organizacji na rzecz osób niepełnosprawnych można wspierać poprzez :

 

- przekazanie 1% podatku przez  osoby fizyczne wpisując nr KRS 0000019510 w rozliczeniu rocznych dochodów PIT,

 - dobrowolną wpłatę środków na konto Stowarzyszenia przez osoby fizyczne, instytucje lub inne organizacje z opisem darowizna na cele statutowe,

 - przekazanie darowizny w dowolnej formie na prośbę Zarządu Stowarzyszenia lub po konsultacji z przedstawicielami naszej organizacji,

 - zakup cegiełek rozprowadzanych przez Zarząd BSPDiMN,

 - zakup prac wykonanych na zajęciach terapeutycznych przez osoby niepełnosprawne na kiermaszach lub imprezach integracyjnych organizowanych przez naszą organizację,

- zakup prac w siedzibie Stowarzyszenia w Bytomiu przy ul. Tetmajera 2.

 
Kontakt
Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnospr
ul. Tetmajera 2, BYTOM ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.