Ogłoszenie:

Stowarzyszenie - Akcent

dodano: 2017.06.13 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 329
Szczegóły ogłoszenia:
Osoby dotnięte niepełnosprawnością intelektualną potrzebują ciągłej stymulacji rozwoju i codziennej, specjalistycznej terapii. Ich rodzicom i bliskim trzeba zapewnić wsparcie i udzielać na bieżąco wskazówek, co do postępowania z dziećmi. Wszystko to otrzymują w Ośrodku Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych, prowadzonym przez nasze Stowarzyszenie i współfinansowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną często nie są traktowane z należnym szacunkiem. Wynika to zazwyczaj z niedocenienia ich umiejętności i utrwalonego stereotypu postrzegania tych osób jak „duże dzieci”. Staramy się to zmienić.

Działalność Stowarzyszenia jest finansowana ze składek członkowskich, darowizn oraz środków publicznych pochodzących z budżetu Miasta Katowice (MOPS) i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Stowarzyszenie zabiega również o pozyskanie środków z innych źródeł.

Stowarzyszenie wspierają sponsorzy i darczyńcy.

Ty też możesz nas wesprzeć, przekazując 1% podatku PIT na OPP:
Śląskie Stowarzyszenie Edukacji
i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
„Akcent” w Katowicach
KRS 0000011254

W Katowicach i województwie śląskim żyją setki osób z niepełnosprawnością intelektualną. Bez codziennej rehabilitacji i wszechstronnego wsparcia osoby te będą skazane na izolację i bezradność.

Tylko dzięki szlachetnym odruchom serca i Twojej hojności możemy pomóc tym osobom normalnie żyć.

 
Kontakt
Akcent
ul. Rataja 14, Katowice ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.