Ogłoszenie:

Stowarzyszenie NADZIEJA

dodano: 2017.06.13 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 284
Szczegóły ogłoszenia:
 Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” powstało z inicjatywy osób niepełnosprawnych oraz rodziców przy wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu, działa od 1997 roku. Zrzesza osoby z różnymi rodzajami schorzeń i w różnym wieku ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. W naszej siedzibie posiadamy sale rehabilitacyjną z odpowiednim sprzętem, w której prowadzimy rehabilitację dzieci i młodzieży niepełnosprawnej pod kierunkiem wykwalifikowanego rehabilitanta.

Jednym z podstawowych Celów stowarzyszenia jest prowadzenie rehabilitacji ruchowej celem przywrócenia, poprawy lub utrzymania psychofizycznej sprawności osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych za pomocą systematycznych ćwiczeń fizycznych – w oparciu o wiedzę medyczną, zbieranie informacji dotyczących choroby, wymiana doświadczeń na temat wyników leczenia pomoc w rozwiązywaniu problemów codziennego życia, integracja środowiskowa chorych dzieci i ich rodziców.

W siedzibie stowarzyszenia prowadzimy rehabilitację osób niepełnosprawnych pod kierunkiem wykwalifikowanego rehabilitanta. Oprócz ćwiczeń Stowarzyszenie prowadzi informację dla rodziców o możliwościach kontynuacji rehabilitacji w warunkach domowych jak również udzielamy informacji o aktualnych przepisach dot. środowiska osób niepełnosprawnych.

            Działalność statutowa Stowarzyszenia finansowana jest ze składek członkowskich, darowizn,   z odpisów 1% podatku od osób fizycznych, ze środków PFRON dot. organizacji sportu, kultury, rekreacji  i turystyki dla osób niepełnosprawnych, które uzyskujemy za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie. Środki finansowe na swoją działalność Stowarzyszenie pozyskuje również poprzez granty realizowane przez instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe.

Dzięki dotychczasowej współpracy z PCPR zorganizowaliśmy kilka wycieczek turystyczno – krajoznawczych między innymi do Zakopanego, Wieliczki, Warszawy, Krakowa oraz Wrocławia.

            Od 2010 roku nasze Stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego. Z wpłat pozyskanych w ramach 1% podatku Stowarzyszenie finansuje:

      Rehabilitację ruchową z wykwalifikowanym terapeutą dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej,
      Zajęcia rekreacyjno-sportowe na basenie,
      Zajęcia rehabilitacyjne w ramach hipoterapii
      Warsztaty z wykwalifikowanym logopedą
Kontakt
NADZIEJA
ul. 9 Maja 2/4, Libiąż ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Telefon: pokaż telefon
Strona WWW: nadzieja.home.pl
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.