Ogłoszenie:

Pociąg spóźni się ponad dwie godziny

dodano: 2018.10.11 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 155
Szczegóły ogłoszenia:
Zwrot całej należności za bilet, jeśli pociąg spóźnił się ponad 120 minut, wspólny bilet na całą trasę z gwarancją połączenia, ułatwienia dla niepełnosprawnych i miejsca na rowery w każdym pociągu – to główne regulacje projektu zmian w przepisach przegłosowane przez komisję transportu Parlamentu Europejskiego.

Aby zmiany przegłosowane w komisji weszły w życie, muszą uzyskać poparcie całego Europarlamentu, a następnie aprobatę Rady UE reprezentującej państwa członkowskie. Europoseł Kosma Złotowski (PiS/EKR) uważa, że projekt może liczyć na poparcie całej izby. 

– Dzisiejsze głosowanie pokazało, że większość grup politycznych popiera te przepisy. Wszyscy w końcu podróżujemy koleją i chcemy, aby nasze prawa jako pasażerów były chronione w sytuacji opóźnienia lub odwołania pociągu. Oczywiście pojawią się na pewno poprawki, ale nie sądzę, że przyjęty dzisiaj tekst znacząco się zmienił – mówił polityk. 

Nowe przepisy są korzystne dla pasażerów. Odszkodowania za spóźnienia mają wynosić: 50 proc. ceny biletu przy spóźnieniu od 60 do 90 minut, 75 proc. przy spóźnieniu od 91 do 120 minut i 100 proc. za spóźnienie o 121 minut lub większe. 

Teraz odszkodowania wynoszą 25 proc. za spóźnienie od 60 do 119 minut i 50 proc. za spóźnienie o 120 minut lub większe. 

Podróżny zyska możliwość kupienia wspólnego biletu na całą podróż na terenie UE, np. z Grodziska Mazowieckiego do St. Jean Pied de Port (we francuskich Pirenejach).
Kontakt
Pociąg spóźni się ponad dwie godziny
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.