Ogłoszenie:

"Glinik" Centrum Rekreacyjno-Lecznicze

dodano: 2017.08.10 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 259
Szczegóły ogłoszenia:
 Zapraszamy do Wysowej Zdroju w Beskidzie Niskim, blisko granicy ze Słowacją, będącym jednym z najpiękniejszych zakątków małopolski, całkowicie wyjątkowego miejsca, nieskażonego żadnym przemysłem, żadnymi zanieczyszczeniami, bogatego w naturalne zasoby wód mineralnych, których jest tu więcej niż w niejednym renomowanym kurorcie. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, którzy cenią ciszę, spokój, czyste środowisko, unikalny mikroklimat i kontakt z przyrodą. Proponujemy wypoczynek, rehabilitację i kurację leczniczą, tu poczujesz przyjazną atmosferę tego miejsca.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Najcenniejszym bogactwem Wysowej są obfite zasoby doskonałych, leczniczych wód mineralnych. Różnią się one składem, a szczególnie ogólną zawartością rozpuszczonych w nich substancji stałych i gazowych. Wynika to z urozmaicenia tektonicznego terenu, ze zróżnicowania warunków odpływu i mieszania się wód o różnym składzie chemicznym. W Wysowej Zdroju, na terenie Parku Zdrojowego, znajduje się nowowybudowana - stylowa Pijalnia wód mineralnych i ogólnodostępne źródła, które ze względu na właściwości lecznicze otrzymały w 1963r od Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej Certyfikat Wód Leczniczych.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Nasze sanatorium znajduje się w pobliżu Parku Zdrojowego, usytuowane jest na nasłonecznionym stoku w otoczeniu leśnym, oferuje 138 miejsc w pokojach 2,3,4 osobowych w standardach classic i podwyższonym oraz studiach typu (2+1).
W obiekcie znajduje się baza zabiegowa (ponad 30 rodzajów zabiegów z fizyko, hydro i kinezyterapii), stołówka, winda, basen rehabilitacyjny, sauna, kawiarnia, TV-SAT, świetlica, biblioteka, internet Wi-Fi, zadaszony plac ogniskowy oraz parking niestrzeżony.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Oferujemy smaczne i zdrowe posiłki naszej kuchni domowej, między innymi przyrządzane z produktów pochodzących z naszych ekologicznych terenów wg regionalnych przepisów, a także te standardowe modyfikowane do zaleceń każdego rodzaju diety.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Nie jesteśmy ośrodkiem SPA, ale pod względem dbałości nie tylko o ciało, ale również o duszę, znajdziecie Państwo u nas odstresowanie, relaks, wzmocnienie sił i wyciszenie po trudach wytężonej pracy.

Dla Gości naszego sanatorium oferujemy bogatą ofertę wycieczek pieszych i autokarowych z przewodnikiem, gdzie w naszym regionie poznacie Państwo architekturę starych zagród, cerkiewek i kościółków. Graniczenie ze Słowacją umożliwia odwiedziny naszych południowych sąsiadów, których kultura wpływa także na bogatą różnorodność etniczną i religijną Beskidów, gdzie spotykamy się z bogatymi kulturami narodowości aż siedmiu wyznań. Między innymi Łemków, Bojków, Lachów i Pogórzan.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Pobliski Zalew Klimkówka w miejscowości Uście Gorlickie oferuje wypoczynek nad wodą, gdzie liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego udostępniają dla amatorów wodnego szaleństwa kajaki, łódki i rowerki wodne. Polecamy też skorzystać z dobrodziejstw hipoterapii, w znanej i cenionej Stadninie Koni Huculskich w Regietowie. Można u nas zbierać grzyby, zioła, łowić ryby i polować na obficie występującą zwierzynę lub podziwiać faunę i florę, której wiele gatunków występuje tu pod ochroną.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Sporo u nas ogólnodostępnych terenów, świetnie nadających się do wycieczek i leżakowania w lecie czy spacerów, kuligów zimą. Okolica Sanatorium przyciąga nie tylko w tym okresie. Także wtedy, gdy wiosną zazieleni się las, zakwitną drzewa i krzewy, gdy późną jesienią Karpaty okrywają się jej kolorami, przyroda czeka na wszystkich, którzy jej potrzebują.

Wiedza i doświadczenie w organizowaniu turnusów rehabilitacyjnych, sanatoryjnych, zdrowotnych i wypoczynkowych, a przede wszystkim zadowolenie Tych, którzy przebywali w naszym obiekcie świadczy o wysokim poziomie realizowanych tu usług. Nasz personel sprawi, że poczujesz się u nas bezpiecznie i komfortowo, a całodobowa opieka pielęgniarska da Wam poczucie troski o Wasze zdrowie.
Przyjmujemy osoby niepełnosprawne korzystające z dofinansowania ze środków PFRON na turnusy rehabilitacyjne, w tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Realizowane profile lecznicze:

    drogi oddechowe,
    laryngologiczny,
    narząd ruchu,
    neurologiczny,
    przemiana materii,
    reumatyczny,
    układ krążenia,
    układ pokarmowy,
    urologiczny.

 

Od wielu lat specjalizujemy się w leczeniu niżej wymienionych jednostek chorobowych:

Choroby narządu ruchu i reumatyczne:
Reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych , kolanowych oraz innych stawów obwodowych, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i krążków międzykręgowych, dyskopatie, zespoły bólowe korzeniowe, skrzywienie kręgosłupa,osteoporoza, stany po urazach i inne zniekształcenia układu mięśniowo-szkieletowego oraz tkanki łącznej, dna moczowa.
Choroby układu oddechowego:
Przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, przewlekle zapalenie krtani i tchawicy, przewlekle zapalenie oskrzeli, rozstrzenie oskrzeli.
Choroby układu trawienia:
Refluksowe zapalenie przełyku, przepuklina rozworu przełykowego, wrzód żołądka, wrzód dwunastnicy, zapalenie żołądka i dwunastnicy dyspepsja, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, przewlekłe zapalenie wątroby, kamica żółciowa, choroby trzustki w okresie wydolności, zespół jelita drażliwego.
Choroby układu moczowego:
Przewlekły zespół zapalenia nerek, przewlekła niewydolność nerek, kamica nerek i moczowodów, kamica dolnych dróg moczowych, zaburzenia pęcherza moczowego.
Ponadto:
- rehabilitacja kobiet po mastektomii,
- stany wyczerpania nerwowego i ogólnego osłabienia.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIKCentrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK

Na miejscu, w naszym Sanatorium dostępne są zabiegi, stosowane w leczeniu w/w schorzeń. Kuracjusze tu przebywający korzystają z mieszczącej się w naszym obiekcie bazy zabiegowej, basenu rehabilitacyjnego i sauny.
Pod czujnym okiem i pewną ręką fizjoterapeutów, a także fachowego personelu medycznego proponujemy Państwu, pełną gamę zabiegów z zakresu fizyko, hydro i kinezyterapii. Są to zabiegi nieodzowne w lecznictwie sanatoryjnym jak również w odnowie biologicznej. Wszystkie zabiegi wykonywane są po wcześniejszej konsultacji medycznej.

Centrum Rekreacyjno-Lecznicze GLINIK
 
Kontakt
Centrum Rekreacyjno-Lecznicze "Glinik"
ul. Wysowa Zdrój 101, Wysowa ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.