Ogłoszenie:

Niepełnosprawni z czterech gmin

dodano: 2019.07.13 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 17
Szczegóły ogłoszenia:
Czerwin. Na spotkanie integracyjne 11.07.2019 przybyło około 60 osób niepełnosprawnych z opiekunami z gmin Goworowo, Rzekuń i Olszewo-Borki. Były zawody sprawnościowe, tańce, wspólny obiad.

- Cieszę się, że przyjęliście nasze zaproszenia i zechcieliście być tu dzisiaj z nami – mówił Michał Pęksa, kierownik OPS w Czerwinie, witając gości - grupy z OPS w Goworowie z kierownikiem Januszem Świderskim i Barbarą Piasecką, prezeską Stowarzyszenia „Jesteśmy Betanią”, grupę z OPS w Olszewie – Borkach z kierowniczką Agnieszką Krukowską, grupę OPS z Rzekunia z kierowniczką Anitą Sipowicz oraz uczestników spotkania z gminy Czerwin.

– mówił Michał Pęksa.

Z zaproszenia na spotkanie skorzystali, m.in. wójt gminy Czerwin Grzegorz Długokęcki, sekretarz gminy Tadeusz Tyszka, przewodniczący rady gminy Krzysztof Tyszka, radna Magdalena Mierzejewska radny sejmiku wojewódzkiego Mirosław Augustyniak, Krystyna Polakowska – dyrektorka Oddziału BS w Lubotyniu.

Po raz pierwszy od lat

Spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych zorganizowano w gminie Czerwin pierwszy raz od dziesięciu lat.
– U nas nie ma środowiskowego domu samopomocy ani żadnej organizacji wspierającej niepełnosprawnych. Z niektórymi rodzinami osób niepełnosprawnych niełatwo jest nawiązać kontakt. Część osób korzysta ze świetlic socjoterapeutycznych w Ostrołęce. Lepiej zorganizowana jest opieka w sąsiedniej gminie, Goworowo – przyznaje Michał Pęksa.

Kontakt
Niepełnosprawni z czterech gmin
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.