Ogłoszenie:

strefę podczas dużego wadowickiego koncertu

dodano: 2019.05.17 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 100
Szczegóły ogłoszenia:
Niepełnosprawni po raz kolejny będą mieć swoją strefę podczas dużego wadowickiego koncertu  

Andrychowski Komitet Społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat po raz kolejny powalczył o niepełnosprawnych i wspólnie z gminą Wadowice przygotował specjalną strefę na wadowickim rynku dla takich osób podczas obchodów 99. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.


Niepełnosprawni żyją wśród Nas, pamiętajmy o tym! Z takim apelem andrychowskie  Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat już od dwóch lat przypomina i jednocześnie zachęca wspólnie z władzami Wadowic do skorzystania już w sobotę (18.05) podczas obchodów99. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II (więcej TUTAJ i TUTAJ) ze strefy dla osób niepełnosprawnych, która znajdować się będzie w okolicy sceny głównej, po lewej stronie .

 

Strefa ta,  to nic innego jak specjalnie wydzielone miejsce ,którego samo usytuowanie oraz uwzględnienie miejsc siedzących i miejsc dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim ma być ułatwieniem.

Strefa posiada odrębny sektor dla osób z niepełnosprawnościami, mniejszą infrastrukturę (dostosowane do potrzeb), utwardzony teren w okolicy całego wydarzenia, dostępność wewnętrznych dróg komunikacyjnych oraz powszechnie dostępne informacje dla osób z niepełnosprawnościami.

Tworzenie takich stref to nic innego jak akt solidaryzmu z osobami dotkniętymi różnego rodzaju niepełnosprawnościami, to też forma integrowania społeczeństwa i pokazania jak ważne jest zauważyć potrzeby innych, a nie wykluczać.

Oczywiście, jest jeszcze wiele do zrobienia w kwestii zwiększenia liczby osób z dysfunkcjami, korzystającymi z kultury, jednak widzimy zdecydowaną poprawę oraz pozytywne podejście ze strony organizatorów wydarzeń kulturalnych. Bardzo często wcale nie chodzi o finanse, ale o empatię, wrażliwość, doradztwo , w jaki sposób imprezę można dostosować do potrzeb tych osób. To dla mnie ogromna radość kiedy osoby niepełnosprawne na co dzień nie korzystające wcale lub w znikomym stopniu z życia kulturalnego, mogą być razem z nami – mówi Patrycja Kołodziejczyk ze Stowarzyszenia Otwórzmy Drzwi na Świat.

Podobna strefa będzie również podczas nadchodzących Dni Andrychowa.

Kontakt
strefę podczas dużego wadowickiego koncertu
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.