Ogłoszenie:

Gry wideo dla niepełnosprawnych?

dodano: 2019.04.19 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 92
Szczegóły ogłoszenia:

Gry wideo dla niepełnosprawnych? Po co tworzyć specjalne produkcje, skoro zwykłe mogą być bardziej przyjazne?

Gry wideo mogą być przystępne dla wszystkich. Wystarczy tylko, że deweloperzy będą pamiętali również o niepełnosprawnych graczach i wprowadzą dla nich kilka poprawek, które umożliwią im rozgrywkę. W ostatnim czasie w tym temacie trochę się działo i zdaje się, że to nie koniec.

Microsoft wypuścił już swój Xbox Adaptive Controller dzięki, któremu niepełnosprawni mogą ogrywać teraz tytuły, które wcześniej nie były nawet przystosowywane dla tej grupy. Urządzenie nie jest w żaden sposób chronione, więc możemy podłączyć je nawet do Nintendo Switch. Społeczność graczy skarciła również w ostatnim czasie Activision. Firmie dostało się po uszach za powiedzenie, że napisy w grach nie są standardem.


Gracze od razu wytłumaczyli wydawcy, że po prostu lubią grać z włączonymi napisami, bo czasem czegoś nie dosłyszą lub akurat ktoś włączy obok nich odkurzacz. Do tego napisy w grach umożliwiają rozgrywkę głuchoniemym. Firma ostatecznie wprowadziła do Spyro Reiginited Trilogy napisy, a gracze dopięli swego.
 

Kontakt
Gry wideo dla niepełnosprawnych?
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.