Ogłoszenie:

Pływanie

dodano: 2019.03.22 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 61
Szczegóły ogłoszenia:
Pływanie. Niepełnosprawni z Oświęcimia zdobyli medale w mistrzostwach Polski Oświęcimscy niepełnosprawni pływacy, występujący pod szyldem Startu Katowice, zdobyli indywidualnie sześć medali w zimowych mistrzostwach Polski juniorów na krótkim basenie, rozegranych w Bydgoszczy. Oświęcimianie byli także wiodącymi postaciami w sztafetach.
 

Do rywalizacji przystąpiło 124 zawodników z 21 klubów. Rywalizacja była zatem spora. Warto zwrócić uwagę, że niepełnosprawni pływacy dostają jeden medal, będący wynikiem trzech startów. Tymczasem pełnosprawni pływacy otrzymują medale za każdy wyścig.

 

Start Katowice, mający swoje oddziały w Chorzowie, Tychach i Oświęcimiu, wystawił reprezentację liczącą 23 zawodników. Oświęcimską placówkę reprezentowało siedmioro pływaków. Klub ze stolicy Górnego Śląska wygrał klasyfikację medalową, zdobywając łącznie 77 „krążków”.

- Uczestników mistrzostw podzielono na trzy kategorie wiekowe – wyjawia Jadwiga Zieleńska-Starzec, trenerka oświęcimskich pływaków.


Jako jedyny z oświęcimskiej ekipy bez medalu z mistrzostw Polski powrócił Dawid Bobrek (kategoria od 16-18 lat), zajmując 4. miejsce. - Miał utrudnione zadanie, bo w mistrzostwach Polski połączone były niektóre kategorie niepełnosprawności, więc nasz zawodnik musiał rywalizować – jeśli mogę tak powiedzieć – z bardziej sprawniejszymi od siebie – Jadwiga Zieleńska-Starzec wyjawia tajniki rywalizacji wśród niepełnosprawnych pływaków. - Jednak zaliczył bardzo dobre życiowe wyniki, a to jest bardzo istotne – mówiąc te słowa oświęcimska trenerka dała do zrozumienia, że w mistrzostwach wszyscy byli zwycięzcami, bo musieli przecież pokonać swoje słabości.


Złote medale w oświęcimskiej ekipie zdobyli: Wiktoria Lachendro(kategoria 13-16 lat), Antonina Nagi ( kat.13-16 lat) i Bartosz Szostak(kat. 12 lat i młodsi). Ten ostatni trenuje dopiero pół roku, więc medal cieszy podwójnie nie tylko zawodnika, ale także i jego trenerkę.

Srebrny medal zdobyła Małgorzata Pilch (kat. 13-16 lat) natomiast z brązowych „krążków” cieszyli się: Nelly Nowakiewicz (kat. 12 lat i młodsi) oraz Wojciech Szyjka (kat. 16-18 lat). - Dla Wojtka to był pierwszy medal w jego przygodzie z pływaniem – podkreśla trenerka Zieleńska-Starzec.


Oświęcimianie byli angażowani także do wyścigów sztafetowych. Ich skład opierał się na zawodnikach wszystkich trzech oddziałów Startu Katowice.


Wśród chłopców Wojciech Szyjka zdobył trzy srebrne medale, za udział w sztafetach na: 4x100 m stylem dowolnym, 4x50m stylem dowolnym i 4x100 m stylem zmiennym.

Z kolei dziewczęta Wiktoria Lachendro i Nelly Nowakiewicz cieszyły się ze złotych medali w sztafetach na: 4x100 m stylem dowolnym, 4x50 m stylem dowolnym i 4x100 m stylem zmiennym.

Jeśli ktoś chciałby spróbować swoich sił w pływaniu, można kontaktować się z trenerką. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu. Nie trzeba nikomu przypominać, że właśnie sport kształtuje charaktery. - Pływanie jest także formą rehabilitacji – tymi słowami Jadwiga Zieleńska-Starzec zachęca do podjęcia zajęć tych, którzy być może jeszcze się wahają albo szukają alternatywy na spędzenie wolnego czasu.

Kontakt
Pływanie
Oświęcim ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.