Ogłoszenie:

Elementy z drukarki 3D ułatwią życie niepełnosprawnym

dodano: 2019.03.18 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 101
Szczegóły ogłoszenia:
Firma Ikea wraz z organizacją Milbat oferują kolekcję dodatkowych elementów mających ułatwić korzystanie z mebli osobom z niepełnosprawnościami. Dodatki stworzone w technologii druku 3D można dołączyć do popularnych sprzętów sprzedawanych w sieci Ikea, dzięki nim niepełnosprawni mogą korzystać z szaf, sof czy łózek bez konieczności projektowania dla nich specjalnych wersji tych mebli.

Projekt stworzony przez Ikeę oraz Milbat – izraelską organizację zajmującą się zwiększeniem samodzielności osób niepełnosprawnych nosi nazwę This Ables. Idea polega na drukowaniu w technologii 3D specjalnych elementów, które można łatwo dołączyć do oferowanych w salonach Ikei seryjnych mebli tego producenta. Każdy z dodatków pomaga w korzystaniu z mebli użytkownikom z określonym typem niepełnosprawności. W ofercie są np. specjalne uchwyty dla osób z niedowładem dłoni, stelaże na kule montowane na brzegu łóżka, montowane w szafach lustra pozwalające na przegląd wyższych półek przez użytkowników na wózku, czytniki podające informacje osobom niedowidzącym lub niewidomym czy też podnośniki ułatwiające wstanie z kanapy. 

Autorzy projektu podkreślają, że dzięki niemu w wielu wypadkach nie jest konieczne projektowanie specjalnych mebli na potrzeby niepełnosprawnych, wystarczy zestawienie ze sobą wspomnianych dodatków i mebli Ikea dostępnych w ofercie dla wszystkich klientów.

Akcesoria z linii This Ables są dostępne na razie jedynie w Izrealu, można je nabyć kontaktując się z Milbat lub Ikeą. Co ważne jednak, każdy użytkownik mebli Ikea posiadający własną drukarkę 3D może stworzyć konkretny element na własną rękę, bowiem cała potrzebna dokumentacja i projekty znajdują się w internecie.

 
Wideo
Kontakt
Elementy z drukarki 3D ułatwią życie niepełnosprawnym
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.