Ogłoszenie:

Niepełnosprawni narciarze rywalizowali na stoku

dodano: 2019.03.05 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 150
Szczegóły ogłoszenia:
Niepełnosprawni narciarze rywalizowali na stoku w Bałtowie. To kolejna odsłona świętokrzyskich igrzysk Olimpiad Specjalnych 
Na stoku Szwajcarii Bałtowskiej odbyły się Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w narciarstwie alpejskim. W zawodach wzięło udział siedem klubów Olimpiad Specjalnych z całego województwa.

Nie po raz pierwszy ostrowiecki klub Szansa, działający przy Warsztacie Terapii Zajęciowej przy ulicy Żabiej, był organizatorem zawodów narciarskich w Bałtowie. W tym roku do rywalizacji stanęli niepełnosprawni zawodnicy z siedmiu klubów: Maag Kielce, Niepokonani Sandomierz, Przyjaciele Kielce, Strzała Jędrzejów, Tacy Sami Skarżysko – Kamienna, Tornado Skarżysko – Kamienna oraz gospodarze. - W zawodach mogli brać udział zawodnicy, którzy na co dzień trenują tę dyscyplinę w swoich klubach i w okresie zimowym odbyli minimum 10 godzin treningów – mówi Remigiusz Woźniak, trener narciarstwa alpejskiego w Szansie. - Trener zgłaszający zawodnika powinien mieć pewność, że nie naraża swojego podopiecznego na niepotrzebne ryzyko, że nie będzie to jego pierwszy kontakt z nartami w tym sezonie.

Ceremonię otwarcia gospodarze rozpoczęli od zwiezienia ze stoku Ognia Nadziei, w asyście flag Olimpiad Specjalnych przez wicestarostę powiatu ostrowieckiego Andrzeja Jabłońskiego i sponsora Olimpiad Specjalnych Świętokrzyskie Roberta Kumańskiego. Ogień Nadziei zwiózł Remigiusz Woźniak przewodniczący komitetu organizacyjnego tych z sędziami Jackiem Janusem i Tomaszem Przybysławskim. Tym razem zaszczyt wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych miał Przemysław Walczyk, a słowa przysięgi wypowiedział Robert Gołyś, zawodnik Szansy. - Jestem niezwykle dumny, że wolontariat podczas tych zawodów pełnili uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, który działa przy stowarzyszeniu Szansa – mówi Robert Rogala, kierownik Warsztatu. - To bardzo odpowiedzialne zadanie, z którego wywiązali się perfekcyjnie. Zawodnicy startowali w kilku kategoriach, dostosowanych do swoich możliwości. Każdy, kto wykonał zadanie i przejechał trasę, mógł czuć się zwycięzcą. 

 
Kontakt
Niepełnosprawni narciarze rywalizowali na stoku
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.