Ogłoszenie:

Piękna niepełnosprawność.

dodano: 2019.02.14 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 219
Szczegóły ogłoszenia:
Dziennikarka Biełsatu pokazała niezwykłą kobietę 

Choć nie może zrobić wszystkiego, robi więcej niż inni. Niepełnosprawna bizneswoman Alesia Cumarawa została bohaterką wystawy najlepszych białoruskich debiutantów w dziedzinie fotografii.

 

Dziś w Mińsku zostanie otwarta wystawa Punktum16+. W Muzeum Literatury im. Pietrusia Brouki pokazane zostaną prace dziesięciu najlepszych debiutantów z całej Białorusi. Wystawa wieńczy kurs fotoreporterski niezależnego Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Autorzy eksperymentowali, poszukując siebie i czułych miejsc białoruskiego społeczeństwa. Udało im się w niebanalny sposób odkryć poważne tematy.


Na wystawie można zobaczyć historie Białorusinów i ich uczucia: samotność, tęsknotę, ich wspomnienia. Punktum16+ to też opowieść o miejscach: miastach i wioskach, które ujęły artystów za serce.


Dziennikarka Biełsatu Wolha Wasiljewa jest jednym z autorów wystawy. Jej zdjęcia opowiadają historię Alesi Cumarawej, którą mohylewska inicjatywa społeczna o nazwie Magistrat Obywatelski uznała za Człowieka Roku 2018.


W rodzinnym Mohylewie pracowała jako bibliotekarka. Z czasem postanowiła zmienić życie swoje i innych niepełnosprawnych mieszkańców. Założyła sklep i pracownię artystyczną Terytorium Ludzi, w którym marginalizowani na co dzień niepełnosprawni mogliby się rozwijać i sprzedawać swoje prace.

Wystawa prac uczestników kursu “Fotohistoria w punktach” zostanie otwarta dziś o 18.30 (czasu mińskiego) w muzeum przy ulicy Karola Marksa 30 w Mińsku. Wstęp wolny.

Kontakt
Piękna niepełnosprawność.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.