Ogłoszenie:

Niepełnosprawni w Warszawie.

dodano: 2018.12.05 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 243
Szczegóły ogłoszenia:
Niepełnosprawni w Warszawie. Chce tańczyć, a nie ma jej kto podwieźć. Potrzebna wasza pomoc! Niepełnosprawni w Warszawie nie mają lekko. Ale na szczęście są ludzie, którzy pragną im pomóc i "wyciągnąć" z więzienia, jakimi stają się ich prywatne domy. Jedna z mieszkanek podwarszawskich miejscowości póki co tańczy wirtualnie. Dlaczego? Bo nie jest w stanie sama dotrzeć na wymarzone zajęcia. Pomóc jej może każdy z nas.


Jakiś czas temu pisaliśmy o przepięknej akcji, która miała wspominać zmarłą, wybitną piosenkarkę - Korę. Jej inicjatorki, Stowarzyszenie "Tanecznym krokiem", zwróciły się do nas z prośbą o pomoc.

Stowarzyszenie organizuje bezpłatne zajęcia taneczne, w których udział mogą brać osoby w różnym wieku, a także o różnym stopniu sprawności fizycznej. Niedawno, chęć udziału w zajęciach zgłosiły kobiety poruszające się na wózkach inwalidzkich. I wtedy pojawił się, wydaje się trywialny, problem...


- Dołączyły do nas dwie Panie na wózkach inwalidzkich. Przeczytały o nas w internecie, opowiedzieli im o naszych warsztatach znajomi... Obie kochają muzykę, marzą by tańczyć i wyjść do ludzi. My ze swojej strony jesteśmy przygotowani także i na taką integrację, na poprowadzenie warsztatów tanecznych też ale... jedna z Pań nie ma jak do nas dojechać. Mieszka w Mińsku Mazowieckim i sama autobusami czy pociągiem nie da rady dojeżdżać. Szukamy osób, które wzięły by udział w zorganizowaniu jej przyjazdu i powrotu. Chcielibyśmy stworzyć grafik z takich dobrych serc - mówi nam Katarzyna Łazińska, prezes zarządu stowarzyszenia. - Sylwia jest z nami tylko wirtualnie. Obserwuje, "lajkuje", komentuje posty i zdjęcia... ale ciągle nie ma jak z nami zatańczyć ani usiąść przy herbacie. Te 50 kilometrów jest dla niej przepaścią.

W jaki sposób można pomóc niepełnosprawnej?
Poszukiwane są osoby bądź osoba, która posiada:

  • zwykłe auto osobowe,
  • z 4 wolne godziny,
  • oraz trochę paliwa

- To naprawdę dużo za dużo... nie możemy znaleźć chętnych na taką pomoc - dodaje Pani Katarzyna i mówi: Możemy stworzyć grafik z kilku osób, by nie obciążać jednej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w piątki w centrum Warszawy w godzinach 20.00-21.00, a integracja chociaż z pół godziny. Ze swojej strony odwdzięczymy się zapraszając tych Wolontariuszy na nasze zajęcia.

W jaki sposób można się zgłosić? Jeśli jesteście w stanie pomóc możecie skontaktować się ze Stowarzyszeniem, powołując na nasz artykuł:

  • e-mailowo: biurotanecznymkrokiem@wp.pl
  • telefonicznie: 798 808 502 - Katarzyna Łazińska,Prezes Zarządu Stowarzyszenia "Tanecznym krokiem"
  • poprzez Facebooka: Tanecznym Krokiem
Potrzebne też wózki sportowe

To jednak nie koniec apelu warszawskiego stowarzyszenia. Podczas prowadzenia zajęć organizatorzy natknęli się na jeszcze jedną przeszkodę.

Kontakt
Niepełnosprawni w Warszawie.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.