Ogłoszenie:

Niepełnosprawni zbierają nakrętki

dodano: 2018.12.01 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 179
Szczegóły ogłoszenia:
Warmińska wspólnota Wiara i Światło „Skrzaty”, gromadząca rodziny z osobami niepełnosprawnymi, zbiera nakrętki, aby uzbierać pieniądze na pielgrzymkę do Medjugorie. Do akcji włączyły się także olsztyńskie szkoły – zbieranie nakrętek nie jest trudną czynnością, więc w bardzo prosty sposób można pomóc innym spełnić marzenia – mówi Dorota Zabuska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Olsztynie.

Wierni z parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Olsztynie planują dotrzeć do Medjugorie dwudziestopięcioosobową ekipą we wrześniu przyszłego roku. Koszt takiego wyjazdu to ok. 2 tys. zł za osobę. Dlatego zbiórka będzie trwała przynajmniej do końca roku szkolnego. Aktualna liczba pozyskanych na ten cel nakrętek przekroczyła już 8 ton.

To nie pierwsza taka inicjatywa. – Kilka lat temu wspólnota właśnie dzięki zbiórce nakrętek była w Rzymie i miała audiencję u papieża Franciszka – zaznaczył opiekun „Skrzatów” ks. Piotr Sofij MS.

Kontakt
Niepełnosprawni zbierają nakrętki
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.