Ogłoszenie:

Sklep inny niż wszystkie.

dodano: 2018.10.23 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 134
Szczegóły ogłoszenia:
Od ponad miesiąca w Krakowie działa sklep, który jest inny niż wszystkie - pracują w nim osoby niepełnosprawne, a jego dochody przeznaczane są na cele charytatywne.

„Sklep Charytatywny” przy ul. Wielopole 18A/2 to przedsięwzięcie, które zrealizowała Fundacja Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej. Jego głównym celem jest wsparcie rozwoju zawodowego osób z niepełnosprawnościami, które na co dzień korzystają z pomocy specjalistycznych placówek z Krakowa.

Rehabilitacja zawodowa

Jak zaznacza Mariusz Baczyński z Fundacji Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej pomysł na taką inicjatywę zrodził się 5 lat temu. „Współpracowaliśmy z wieloma socjalnymi ośrodkami, warsztatami terapii zajęciowej czy szkołami integracyjnymi. Powtarzającym się problemem był brak miejsca, gdzie osoby niepełnosprawne mogłyby realizować praktyki zawodowe” – opisuje.

Środki pozyskane z Unii Europejskiej dystrybuowane przez Małopolski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej pozwoliły na skonkretyzowanie działań mających być odpowiedzią na tę lokalną potrzebę. „To bardzo ważny krok, gdyż widzimy, że niepełnosprawni, choć posiadający środki na utrzymanie w postaci zasiłków czy innych świadczeń, nie mają jednak możliwości rozwoju pracowniczego. Z jednej strony otrzymują pomoc, ale z drugiej stanowi dla nich ona swego rodzaju podcięcie skrzydeł, w pewien sposób zatrzymując w domu, przez co ich zaangażowanie społeczne spada do minimum” – wyjaśnia Baczyński.

Kontakt
Sklep inny niż wszystkie.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.