Ogłoszenie:

Pięć nowoczesnych autobusów

dodano: 2018.10.20 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 121
Szczegóły ogłoszenia:

Niepełnosprawni legniczanie otrzymali dzisiaj (19 lipca) pięć specjalistycznych i nowoczesnych autobusów marki Ford. Uroczyste przekazanie odbyło się w Zespole Szkół Integracycjnych.

Trzy Fordy Transity obsługiwać będą uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych, dwa kolejne podopiecznych - Zespołu Placówek Specjalnych oraz Domu Pomocy Społecznej dla dzieci przy ul. Kubusia Puchatka.

Dzięki zakupowi nowych pojazdów, o wartości ponad miliona zł, całkowicie wymieniony zostaje tabor, który dotychczas służył niepełnosprawnym w tych placówkach. Uczniowie będą dowożeni do szkół, na zajęcia edukacyjno-rehabilitacyjne, rewalidacyjne i terapeutyczne.

- To efekt konsekwentnie prowadzonej przez samorząd polityki przyjaznego wsparcia i pomocy osobom niepełnosprawnym, zarówno dzieciom, jak i dorosłym – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. – Umożliwiamy temu środowisku aktywizację zawodową i społeczną, dofinansowujemy też zakupy sprzętu rehabilitacyjnego.            Nowe autobusy są osiemnastomiejscowe, przystosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Posiadają nawigację, ogrzewanie, strefową klimatyzację i elektrycznie otwierane drzwi z windami hydraulicznymi lub rampami, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pojazdów. Warunki przetargu zapewniły użytkownikom 5-lenią gwarancję i 5-letni bezpłatny serwis.

Nasze miasto na zakup tych pojazdów otrzymało 572 tys. zł dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Z budżetu miasta przeznaczono na ten ważny cel ok. 440 tys. zł.

Kontakt
Pięć nowoczesnych autobusów
Legnica ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.