Ogłoszenie:

Pływackie zawody osób z niepełnosprawnościami z udziałem Wadowic!

dodano: 2018.09.29 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 149
Szczegóły ogłoszenia:

W IV Międzynarodowej Gali Halliwick w Krakowie, gdzie rywalizują w pływaniu osoby niepełnosprawne, wzięła udział spora grupa pływaków i trenerów z Wadowic. Poszło im całkiem nieźle!

Parę miesięcy temu do wadowickich stowarzyszeń wspierających osoby niepełnosprawne dotarły listy od  organizatora imprezy z powołaniami do reprezentacji Polski. W tym roku nasz kraj był gospodarzem imprezy. W sobotę (22.09)  do Krakowa na IV Międzynarodową Gala Halliwick zjechali niepełnosprawni pływacy z całego świata, również z Wadowic!

Do Wadowic przesłano pisma z powołaniami do reprezentacji narodowej dla 7 zawodników. To bardzo duże wyróżnienie dla naszych zawodników, ale również docenienie naszej pracy w przygotowanie tych dzieci – relacjonuje Bartłomiej Jończyk ze Stowarzyszenia „Dać Szansę” w Wadowicach.

Polskę reprezentowali:
1.    Łukasz Tatar (stowarzyszenie Dać Szansę)
2.    Weronika Bliźnik (stowarzyszenie Dać Szansę)
3.    Dominik Tlałka (stowarzyszenie Dać Szansę)
4.     Jakub Stanek (fundacja Zapałka)
5.    Arkadiusz Rębisz (fundacja Zapałka)
6.    Katarzyna Stanaszek (stowarzyszenie TPD)
7.    Jakub Jaskierny (stowarzyszenie TPD)

Nasi zawodnicy spisali się znakomicie. Aż 4 z nich punktowało w klasyfikacji generalnej. Katarzyna Stanaszek i Jakub Jaskierny zajęli odpowiednio III i II miejsce w biegu na 50m. Jakub Stanek zdobył brązowy medal w biegu na 100m natomiast Łukasz Tatar zdobył złoto w sztafecie 4x50m.

W klasyfikacji generalnej Polska uplasowała się na II miejscu ustępując miejsca jedynie reprezentacji Danii. Warto zaznaczyć, że do sztabu trenerskiego Polski zostało włączonych 6  instruktorów z Wadowic: Bartłomiej Jończyk, Urszula Chachulska, Monika Chachulska, Szczęsny Skrzypiec, Krzysztof Dzidek oraz Piotr Hodur.

Kontakt
Pływackie zawody osób z niepełnosprawnościami z udziałem Wadowic
Wadowice ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.