Ogłoszenie:

Jesienne bieganie dobre na pomaganie

dodano: 2018.09.14 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 143
Szczegóły ogłoszenia:

Fundacja Active Life zaprasza do udziału w piątym biegu pod nazwą Bieg Zająca. Będą to zawody biegowe, które odbędą się w Legionowie. Będziemy biec malowniczą leśną trasą. Uczestniczyć mogą zarówno dorośli jak i dzieci. Polega ona na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego na 10 km oraz biegu na 5 km, kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej wystartowanie w odrębnym biegu z asystentem „Zającem”. Można także zostać wolontariuszem i pobiec z osobą niepełnosprawną jako „Zając”. Oprócz tego zorganizowane będą również dystanse dla młodzieży (1000m) i najmłodszych pociech (200m).

Na czym polega bieg i jak mogą wystartować niepełnosprawni?

Wszyscy chorzy i niepełnosprawni startują na dystansie do 2 km, leśną trasą specjalnie dla nich przygotowaną, tak żeby osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich również mogły wziąć udział w biegu. Dla osób zmagających się z chorobą stwardnienia rozsianego (SM), na trasie ustawiamy ławki dające komfort i możliwość odpoczynku jeśli pojawia się taka konieczność. Dodatkowo, każda z osób chorych i niepełnosprawnych dostaje na czas startu dedykowanego dla siebie wolontariusza, który staje się jej opiekunem na czas pokonywanego dystansu. Taką osobę w slangu biegowym nazywamy ZAJĄCEM, stąd nazwa naszego wydarzenia ,,Bieg Zająca”.

Kontakt
Jesienne bieganie dobre na pomaganie
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.