Ogłoszenie:

Otwarcie Cafe Równik.

dodano: 2018.06.22 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 155
Szczegóły ogłoszenia:
Przez kilka miesięcy osoby z niepełnosprawnością intelektualną, głównie z zespołem Aspergera i Downa same remontowały lokal, by przystosować go do prowadzenia kawiarni Cafe Równik. Dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób w końcu się udało. Dziś lokal przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu został oficjalnie zaprezentowany. Wielkie otwarcie już jutro.
 
  • Dziś odbyło się uroczyste otwarcie Cafe Równik, czyli klubokawiarni, która powstała przy ul. Jedności Narodowej 47 we Wrocławiu. Od jutra lokal będzie otwarty dla każdego
  • We wrocławskiej klubokawiarni kelnerami i baristami zostały osoby niepełnosprawne z zaburzeniami autystycznymi i upośledzeniem umysłowym
  • Praca w kawiarni będzie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną formą terapii grupowej

– Praktycznie cały remont w lokalu wykonaliśmy własnymi rękami – mówi Onetowi prof. Małgorzata Młynarska. – Wszyscy jesteśmy bardzo zmęczeni, ale widzimy efekt tej pracy i przede wszystkim widzimy, jak bardzo ci młodzi ludzie są szczęśliwi, że będą mogli rozpocząć nowy rozdział swojego życia pod okiem życzliwych im ludzi: rodziców i terapeutów. Nastrój tuż przed otwarciem jest bardzo przyjacielski – dodaje.

Już dziś Cafe Równik, czyli kawiarnia, która powstała w lokalu przy ul. Jedności Narodowej 47 na wrocławskim Nadodrzu została uroczyście otwarta. Od jutra lokal będzie czynny codziennie od 9 do 19.

Cafe Równik

Przypomnijmy, powstanie wrocławskiej klubokawiarni prowadzonej przez niepełnosprawnych głównie z zespołem Aspergera i Downa, to pomysł logopedki prof. Małgorzaty Młynarskiej i psychologa dr. Tomasza Smereki ze stowarzyszenia Dyna Lingua.

Kontakt
Otwarcie Cafe Równik.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.