Ogłoszenie:

Programiści pomogli niepełnosprawnym.

dodano: 2017.06.13 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 233
Szczegóły ogłoszenia:
Programiści pomogli niepełnosprawnym. Trzy gdańskie zespoły na podium w hackathonie

13 czerwca 2017, godz. 12:00 autor: Arnold Szymczewski
następne
Kreatywność uczestników maratonu programistycznego nie znała granic. Na uznanie zasługuje również ich pracowitość - wiele osób pracowało nieustannie przez 24 godziny. fot. Aleksandra Obiezierska

Blisko 80 osób podzielonych na kilkanaście grup przez 24 godziny głowiło się, w jaki sposób może pomóc niepełnosprawnym w podróżowaniu. Pierwsza nagroda w maratonie programistycznym Travel to the Cloud przypadła wprawdzie ekipie z Krakowa, jednak na drugiej pozycji - ex aequo - uplasowały się aż trzy zespoły z Gdańska.


Asystent lotniskowy w formie wolontariusza, sieć nadajników, które łączą się z telefonami dla niepełnosprawnych, czy filtrowanie obiektów według ich stopnia przystosowania do obsługi niepełnosprawności - to pomysły trzech gdańskich drużyn, które zajęły ex aequo drugie miejsce na maratonie programistycznym w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Czytaj także: Wystartuje maraton programistów. W 24 godziny muszą stworzyć rozwiązanie dla niepełnosprawnych

Tutaj liczyła się przede wszystkim kreatywność startujących uczestników, bo zadanie nie było jasno i konkretnie sprecyzowane - mieli po prostu zrobić coś, co ułatwi niewidomym, głuchoniemym czy inwalidom podróżowanie po świecie.

Warto wspomnieć, że hackathon (maraton programistyczny) o nazwie Travel to the Cloud odbywał się jednocześnie w Krakowie, impreza miała więc status międzymiastowy. To właśnie w Krakowie udało się wyłonić zwycięzców konkursu, którzy za pomysł stworzenia aplikacji dla niewidomych zgarnęli 10 tys. zł. Zwycięski pomysł ma pomagać w poruszaniu się komunikacją miejską - streści aktualny rozkład jazdy i poinformuje nas o najbliższym przyjeździe pojazdu wybranej linii.

Czytaj także: Chcieli tylko koszulkę, mają szansę wyjechać do siedziby NASA

Drugie miejsce na podium zajęły aż trzy zespoły, których zawodnicy i zawodniczki programowali w Gdańsku. Aplikacja stworzona przez Adama Chojnowskiego, Paulinę Chojnowską, Sebastiana Krefta, Darię Michalską i Bartosza Babińskiego, dla przykładu, pomoże znaleźć wolontariuszy w różnych zakątkach świata.

 

Więcej w artykule: NIŻEJ W LINKU : STRONA WWW

Kontakt
Programiści pomogli niepełnosprawnym.
Gdańsk ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.