Ogłoszenie:

opaski programu Tele–Anioł

dodano: 2018.06.07 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 187
Szczegóły ogłoszenia:
W Krakowie zaprezentowano opaski używane w programie Tele–Anioł. Docelowo ma z niego korzystać 10 tys. niesamodzielnych osób z całego województwa. Urządzenie przypominające z wyglądu elektroniczny zegarek w nagłych sytuacjach umożliwia wezwanie pomocy.

Małopolski Tele–Anioł to największy tego typu projekt w Polsce. Władze województwa realizują go wspólnie z Caritas Diecezji Kieleckiej i Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej.

Osoby niesamodzielne z powodu złego stanu zdrowia, niepełnosprawności lub podeszłego wieku - będące pod opieką Tele-Anioła - otrzymują specjalne opaski. 

Urządzenie przypomina z wyglądu elektroniczny zegarek, ale działa jak telefon komórkowy. Zamiast wyświetlacza ma trzy przyciski. Żeby wezwać pomoc w nagłych przypadkach, trzeba wcisnąć i przytrzymać przez kilka sekund czerwony przycisk z napisem „SOS”. Urządzenie połączy się z Centrum Teleopieki, w którym całodobowo pracują ratownicy medyczni. 

Opaska ma wbudowany mikrofon i głośnik, można więc swobodnie rozmawiać. Jest ona wyposażona także w kartę SIM oraz indywidualny numer i można zadzwonić do jej właściciela. 

Żeby odebrać połączenie, posiadacz opaski musi nacisnąć zielony przycisk. Trzeci, żółty przycisk z symbolem „ludzi” służy do odsłuchiwania komunikatów, m.in. o aktualnej godzinie oraz liczbie przebytych kroków. 

Lokalizator, czujnik tętna, czujnik upadku

Opaska jest wyposażona także w dodatkowe funkcje: czujnik upadku, GPS, lokalizator położenia opaski oraz czujnik tętna. Detektor upadku będzie aktywowany dla niektórych osób – dzięki niemu Centrum Teleopieki otrzyma sygnał, że stało się coś złego. Podobnie będzie w przypadku obniżenia lub znacznego podwyższenia tętna. 

– Tele–Anioł to program dla osób niesamodzielnych, po przebytych ciężkich chorobach i cierpiących na wiele schorzeń, tych, które wymagają opieki. Zgłoszeń jest obecnie prawie 400. Trzeba z tej grupy wyłonić tych, którzy naprawdę potrzebują „Anioła Stróża” –mówiłwicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak.
Kontakt
opaski programu Tele–Anioł
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.