Ogłoszenie:

Niepełnosprawni odnoszą

dodano: 2018.05.24 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 186
Szczegóły ogłoszenia:
Niepełnosprawni odnoszą sukcesy w mało znanym sporcie Mało kto wie, że w Bielsku-Białej działa grupa zapalonych osób niepełnosprawnych, która z powodzeniem reprezentuje nasze miasto i kraj w mało znanym sporcie, jakim jest boccia. Boccia to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca się od włoskiej gry w bule - bocce. Jest to dyscyplina dla każdego, ale największą popularność zdobyła wśród osób z niepełnosprawnością. Boccia angażuje zarówno ciało, jak i umysł działając terapeutycznie. W skład zestawu do gry wchodzi 6 bil czerwonych, 6 bil niebieskich oraz jedną biała zwana Jackiem. Celem gry jest wrzucenie na boisko białej bili, a następnie umieszczenie jak najbliżej bill swojego koloru

W naszym mieście działa grupa niepełnosprawnych zrzeszona w BZSR "Start" Bielsko-Biała. Najbardziej znanym zawodnikiem jest wicemistrz Europy i Polski Damian Iskrzycki, który jest całym motorem napędowym drużyny. Jest również Dominik, który na ostatnich zawodach - "I Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski w Bocci - Prometeus Cup 2018" w swojej kategorii zajął 2. miejsce, Adam, który jako debiutant zajął 4. miejsce w Międzynarodowym 19. turnieju w Boccia w Havirovie oraz 3. w I Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w Bocci - Prometeus Cup 2018 w Konopiskach pokonując zawodników lepszych od siebie. 

Jest również Marcin, Krystian i Adam M., którzy zdobywają doświadczenie w turniejach w kategorii open. Jest to grupa ludzi w różnym wieku, z różnymi schorzeniami często wymagający pomocy. Jednak chcących się spełniać, rywalizować i osiągać sukcesy.

Chcielibyśmy zaapelować do ludzi dobrej woli o pomoc na sfinansowanie kolejnych startów w zawodach oraz lepszy sprzęt, gdyż chcemy by nasze wyniki były jeszcze lepsze bo potencjał, chęci i zapał jak widać mamy - mówi Adam Kujawa z klubu BZSR "Start" Bielsko-Biała.

ab / bielsko.info

Kontakt
Niepełnosprawni odnoszą
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.