Ogłoszenie:

Wyciskali sztangę i pomagali Jasiowi.

dodano: 2018.05.16 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 15
Szczegóły ogłoszenia:

W minioną sobotę (12.05) w hali sportowej przy ulicy Jasnej odbywał się I. Memoriał im. Rafała Bukowskiego - III. Ogólnopolskie Mistrzostwa Szczecinka w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach wystartowało blisko 130 zawodników i zawodniczek z klubów z całego kraju. Turniej odbył się jako akcja charytatywna - zbierano pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla małego Jasia Korabiewskiego, który urodził się z wadą genetyczną, achondroplazją.

Na samym początku odbył się pokaz dzieci w akrobatyce i fitness, następnie były podziękowania i poczęstunek tortem.
Tego dnia w hali sportowej rywalizowano w kategoriach kobiet do 57 kg i powyżej i open,  a także w kategoriach wagowych mężczyzn - do 67,5 kg do 75, 82,5, 90, 100, 110, 125, 140 i powyżej. Udział w szczecineckich zawodach wzięli także niepełnosprawni - tutaj wygrał Marcin Stachura.

Rywalizacja była naprawdę ciekawa. W Szczecinku mogliśmy oglądać doświadczonych, utytułowanych zawodników, ale i zupełnych debiutantów, dla których liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. I tak, w kategorii kobiet do 57 kg, wygrała Olimpia Felińska z Koszalina (80 kg), która wyprzedziła świetnie spisującą się zawodniczkę Jurand Szczecinek, Nikolę Kowalik (65 kg). W kategorii wagowej 57 kg i więcej, reprezentantka naszego miasta, Marta Zawadzka, zajęła drugą pozycję (100 kg).

W kategorii mężczyzn 67,5 kg wygrał Paweł Hubisz (150 kg), w kategorii 75 kg triumfował Łukasz Degis (160 kg). W zmaganiach w kategorii 82,5 kg zwyciężył szczecinecczanin, Szymon Podolańczyk (185 kg), który wyprzedził Stanisława Podolańczyka (175 kg). W kategorii 90 kg najlepszy okazał się być Artur Miksa (230 kg), w 100 kg - Paweł Tryborczy (210 kg), w 110 kg - Artur Gogoliński (wynik 217,5 kg), w 125 kg - Michał Nowaliński (227,5 kg), a w 140 kg - Marcin Raniszewski (230 kg). Rywalizowali także juniorzy do 23 lat i weteranii do 49 lat i powyżej.

Organizatorami zawodów był Integracyjny Klub Sportów Siłowych Jurand “IKSS Jurand” oraz Fitness Center Szczecinek Anna Guzik-Sobolewska.
Dla Jasia udało się uzbierać kwotę ponad 7 tysięcy złotych.