Ogłoszenie:

dostali dwa nowe auta

dodano: 2018.04.17 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 171
Szczegóły ogłoszenia:
Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kluczborku dostali dzisiaj dwa fabrycznie nowe busy. Za rok dostaną pracę w budowanym zakładzie pracy dla niepełnosprawnych.

Dwa nowe fordy kosztowały w sumie 276 tys. zł. Z tego 138 tysiące wyniosła dotacja z PFRON-u, a resztę dołożyła gmina Kluczbork. Będą wozić 85 podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy na zajęcia do placówki w Kluczborku i do filii w Kuniowie.

- W całym województwie dofinansowaliśmy zakup 10 takich samochodów, koszt każdego z nich wraz ze specjalistycznym sprzętem, jak rampy załadowcze, to 120-140 tysięcy zł - mówi Łukasz Żmuda, dyrektor PFRON w Opolu. 

Mamy dużo osób, które jeżdżą na wózkach inwalidzkich, do tej pory musieli je dźwigać do samochodu. Teraz w nowych autach będziemy mieć specjalne podnośniki - mówi Małgorzata Kwiring-Pondel, szefowa ŚDS-u w Kluczborku. W przyszłym roku nowe samochody mają też wozić niepełnosprawnych do pracy. Na otwartym rynku pracy osoby niepełnosprawne rzadko dostają etat. Rozwiązaniem tego problemu jest zakład aktywności zawodowej. Jeden taki zakład pracy działa w Opolu, drugi w Branicach, a trzeci otwarty zostanie w Kluczborku we wrześniu 2019 roku. - Zakład zbudujemy na terenie dawnej Fampry, inwestycja już się rozpoczęła - mówi Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka.

- Chcemy, żeby dorosłe osoby miały możliwość zarobkowania. - Na początek chcemy oferować usługi gospodarcze: porządkowanie ogródków, sprzątanie - zapowiada Małgorzata Kwiring-Pondel. W zakładzie w Kluczborku będzie też pracownia ceramiczna, gdzie niepełnosprawni z Kluczborka wytwarzać będą rękodzieło, m.in. swoje słynne lalki w strojach ludowych. 


 
Kontakt
dostali dwa nowe auta
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.