Ogłoszenie:

Społecznicy przetestowali nowe terminale Polregio.

dodano: 2018.04.04 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 170
Szczegóły ogłoszenia:
Mimo tego, że sprzęt używany w Kolejach Mazowieckich, jak i ten przeznaczony dla Przewozów Regionalnych pochodzi od jednego producenta, okazało się, że komputer Przewozów Regionalnych nie miał żadnego problemu z odczytaniem kodu QR na legitymacji osoby niepełnosprawnej – donosi Fundacja Nowe Spojrzenie. Test urządzenia odbył się dzięki uprzejmości PR.
Jak donosi Fundacja Nowe Spojrzenie, 20 marca w siedzibie Przewozów Regionalnych przy ul. Wileńskiej w Warszawie sprawdzaliśmy czy nowe terminale, przewoźnika kolejowego świadczącego usługi pod marką Polregio, odczytają kody QR z legitymacji osób niepełnosprawnych. O problemach z odczytywaniem legitymacji pisaliśmy wielokrotnie.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Fundacji Nowe Spojrzenie. Kierownicy pociągów oraz konduktorzy mają zacząć korzystać z terminali firmy Bluebird prawdopodobnie w sierpniu tego roku, o czym "RK" informował jako pierwszy. Sprzęt będzie się składał z trzech oddzielnych modułów: przenośnego komputera, drukarki oraz PINpada. – To nowinka, ponieważ dotychczas wszystkie spółki kolejowe używają urządzeń wielofunkcyjnych z wbudowaną drukarką. Terminale Kolei Mazowieckich, również produkcji Bluebird, mają nawet wbudowany PINpad – pisze Fundacja.

Mimo tego, że sprzęt używany w Kolejach Mazowieckich jak i ten przeznaczony dla Przewozów Regionalnych pochodzi od jednego producenta, okazało się, że komputer Przewozów Regionalnych nie miał żadnego problemu z odczytaniem kodu QR na legitymacji osoby niepełnosprawnej. To bardzo miłe zaskoczenie, ponieważ terminale Kolei Mazowieckich nie są w stanie odczytać kodów QR na legitymacjach – czytamy. Testy zakończyły się sukcesem, zarówno dla przewoźnika, jak i dla osób niepełnosprawnych. 

W związku z uciążliwościami na jakie narażeni są niepełnosprawni pasażerowie podróżujący środkami publicznego transportu zbiorowego, powstałymi na skutek zmiany wzoru legitymacji osób niepełnosprawnych, Fundacja Nowe Spojrzenie wraz z Kolejami Mazowieckimi zwróciły się do Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z prośbą o niezwłoczną zmianę przepisów określających wzór legitymacji. Pismo do minister Elżbiety Rafalskiej zostało skierowane 12 marca 2018 roku.
Kontakt
Społecznicy przetestowali nowe terminale Polregio.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.