Ogłoszenie:

Niepełnosprawni poeci poszukiwani

dodano: 2018.03.15 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 163
Szczegóły ogłoszenia:

Do 16 marca można jeszcze nadesłać swoje wiersze na VIII Ogólnopolski Konkurs Poezji dla Osób Niepełnosprawnych "Słowa, dobrze, że jesteście".


W konkursie organizowanym przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko" może wziąć udział każda osoba mająca więcej niż 16 lat, która posiada ważne zaświadczenie o niepełnosprawności.


Nadesłane prace jury w składzie: Anna Dymna, Janka Graban, Józef Baran, Wojciech Bonowicz i Adam Ziemianin oceniać w dwóch kategoriach zawodników - niepełnosprawność intelektualna i pozostałe niepełnosprawności (motoryczna, przewlekłe choroby wewnętrzne, a także osoby niewidome i słabowidzące oraz niesłyszące i słabosłyszące).


Chętni powinni nadesłać organizatorom 5 utworów w języku polskim - jeden wiersz nie może być dłuższy niż dwie strony standardowego maszynopisu. Organizatorzy proszą także, aby w celu zachowania anonimowości arkusze z nadesłanymi wierszami nie były podpisane nazwiskiem ani pseudonimem artystycznym.


Swoje wiersze można przysłać na adres e-mail poezja@mimowszystko.org lub pocztą na adres: Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", ul. Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków (z dopiskiem "Konkurs poezji").


W obu kategoriach przewidziano 3 nagrody pieniężne w zależności od zajętego miejsca (odpowiednio: 5 tys. zł, 3 tys. zł i 2 tys. zł). Wyróżnione prace zostaną opublikowane w specjalnym tomiku wraz z utworami wyróżnionymi w konkursie literackim dla lekarzy "Przychodzi wena do lekarza", który przygotuje Wydawnictwo Medycyna Praktyczna.

Regulamin konkursu można znaleźć na http://www.mimowszystko.org.

Kontakt
Niepełnosprawni poeci poszukiwani
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.