Ogłoszenie:

Pilotaż aplikacji dla niedosłyszących

dodano: 2018.02.10 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 199
Szczegóły ogłoszenia:
W 2018 roku ruszy pilotaż aplikacji mobilnej służącej do wysyłania zgłoszeń alarmowych na numer 112. Na takie rozwiązanie bardzo czekały osoby niedosłyszące i głuche.


Aplikacja ma umożliwić skuteczne przekazanie operatorowi numeru alarmowego 112 prośby o pomoc  w przypadkach, gdy osoba zgłaszająca nie jest w stanie - z różnych powodów - wykonać połączenia głosowego. Rozwiązanie jest oczekiwane szczególnie przez osoby niedosłyszące i głuche. Brak takiego ułatwienia był jednym z problemów podczas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

 

W ubiegłym roku MSWiA, we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych, przeprowadziło konkurs na aplikację mobilną do wysyłania zgłoszeń alarmowych. Jednocześnie Ministerstwo Cyfryzacji zamówiło w Instytucie Łączności ekspertyzę dotyczącą określenia rozwiązań technicznych i wypracowania standardu przekazywania zgłoszeń SMS kierowanych na numer alarmowy 112 od operatorów telekomunikacyjnych do Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Niezbędne jest jeszcze określenie zmian w obowiązującym prawie telekomunikacyjnym w zakresie obowiązków operatorów oraz warunków technicznych połączeń na numery alarmowe.


MSWiA planuje, że pilotaż aplikacji ruszy w 2018 r. Pozwoli on przetestować aplikację pod kątem jej funkcjonalności oraz kompatybilności z systemem informatycznym Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Pilotaż umożliwi także przeanalizowanie koniecznych zmian w aplikacji  w zakresie bezpieczeństwa działania i wydajności dla dużej liczby użytkowników.

Kontakt
Pilotaż aplikacji dla niedosłyszących
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.