Ogłoszenie:

Roboty opiekunami osób starszych?

dodano: 2018.02.09 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 179
Szczegóły ogłoszenia:
Nie polski, ale japoński rząd kładzie nacisk na technologię, która ma pomóc z wakatami na etatach personelu pielęgniarskiego. Wolne miejsca zostaną przeznaczone dla robotów.
 

Szacuje się, że do 2025 roku w Japonii zabraknie aż 370 tysięcy opiekunów starszych osób. Wszystko za sprawą wciąż starzejącego się społeczeństwa. W trosce o emerytów, rządzący chcą doprowadzić do rewolucji – w szpitalach oraz domach spokojnej starości zagoszczą roboty. Dzięki nim, niepełnosprawni będą mieli lepszą opiekę, a najnowsza technologia ułatwi im poruszanie się.


Roboty będą między innymi  będą przenosić starszych z łóżka na wózek inwalidzki, bądź do wanny. Podobna maszyna o nazwie "Robear" pracuje już w szpitalu w Nagoi w środkowej Japonii. Takie rozwiązanie ma odciążyć pielęgniarzy i zwiększyć przyjmowanąilość emerytów do domów spokojnej starości.

 

Dr Hirohisa Hirukawa, dyrektor ds. Badań nad robotami w japońskim Narodowym Instytucie Nauk Przemysłowych i Technologii przyznał, że rozwiązanie to nie ma na celu redukcji etatów dla ludzi:

Robotyka nie rozwiąże wszystkich problemów, ale może przyczynić się do eliminacji niektórych z nich. Wciąż jednak wiele osób obawia się takiego rozwiązania i na pierwszym miejscu nadal będą ludzie

Japoński rząd przewiduje, że do 2020 roku czterech na pięciu pacjentów zgodzi się na opiekunów w charakterze robotów.

Kontakt
Roboty opiekunami osób starszych?
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.