Ogłoszenie:

W Gdańsku nowa przestrzeń dla dzieci z autyzmem

dodano: 2018.01.11 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 192
Szczegóły ogłoszenia:
Otwarcie nowej przestrzeni dla dzieci ze spektrum autyzmu w Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku. Piękna inicjatywa, staranne wykonanie, dużo serca dla dzieci i ich rodziców. Spotkanie z młodzieżą rewelacyjne. Tam prawa dziecka zajmują należyte miejsce - ocenia RPD.


- Cieszy mnie to, że to jest projekt, który nie tylko mówi o tolerancji, ale idzie dalej - mówi o akceptacji. To jest wyższy poziom relacji międzyludzkich – mówił Marek Michalak. W uroczystości uczestniczyli m. in. zastępca prezydenta ds. polityki społecznej w Gdańsku Piotr Kowalczuk, przedstawicielka Ministerstwa Edukacji Narodowej i Uniwersytetu Gdańskiego.


Gdańska klasa w SP nr 69 im. gen. Stanisława Sosabowskiego, to ewenement w skali kraju: pierwszoklasiści z autyzmem, którzy uczą się w Szkole Podstawowej nr 69 od 5 stycznia 2018 r. mają swoją własną przestrzeń edukacyjną dopasowaną do ich potrzeb. Dzieci mają do dyspozycji nowe sale lekcyjne, przystosowane do pracy w małych grupach i do zajęć indywidualnych.


- To jest projekt bardzo potrzebny. Wszelkie formy integracji są niezwykle ważne, szczególnie kiedy mówimy o dzieciach. One potrzebują tego, aby wszędzie czuć się jak wszyscy ludzie, a nie ktoś z innego świata – zaznaczył Rzecznik Praw Dziecka.


Marek Michalak odniósł się też do zapowiedzi utworzenia przy Rzeczniku Praw Dziecka zespołu ds. monitorowania kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, który będzie się zajmował wypracowywaniem dobrych wzorców i dzieleniem się sprawdzonymi praktykami, ale i interwencjami tam, gdzie dzieje się źle.

Kontakt
W Gdańsku nowa przestrzeń dla dzieci z autyzmem
Gdańsk ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.