Ogłoszenie:

Niepełnosprawni żeglarze

dodano: 2017.09.05 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 208
Szczegóły ogłoszenia:
Za nami kolejna już, 5. edycja Żeglarskich Mistrzostw Makroregionu Pomorskiego Niepełnosprawnych. Głównym organizatorem było Pomorskie Stowarzyszenie Żeglarz Niepełnosprawnych.

W imprezie udział wzięło 26 osób, w tym żeglarze z z Gdańska, Gdyni, Żukowa Malborka, Kwidzyna i Gardei. Impreza została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Przez całe zawody pogoda była dobra. W piątek i sobotę było sporo słońca i wiatr 2 – 3 B. W sobotę było pochmurnie, ale ciągle było ciepło i wbrew prognozom pogody nie padało. Nie zabrakło także wiatru, dzięki czemu zrealizowano cały zakładany program. Regaty były rozgrywane na Sasankach w formule wyścigów długodystansowych - czytamy na stronie Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa.


W trakcie zawodów odbyło się też wyjazdowe zebranie Pomorskiego Stowarzyszenia Żeglarzy Niepełnosprawnych oraz dokonano zakończenia Warsztatów Żeglarskich Siemiany 2017, a miejscem spotkania była sala widokowa wieży ciśnień w Giżycku.

- Zgodnie z zaplanowanym programem odbył się nocny rejs „Łabędzim Szlakiem”. Uczestnicy podziwiali panoramę jeziora Niegocin oraz uczestniczyli w otwarciu mostu obrotowego. Sobota i niedziela to regaty. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątki z mistrzostw - relacjonuje Arkadiusz Sokolnicki, prezes Pomorskiego Stowarzyszenia Żeglarzy Niepełnosprawnych.
Kontakt
Niepełnosprawni żeglarze
Kwidzyn ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.