Ogłoszenie:

Śląska Biblioteka

dodano: 2017.06.07 ważne do: 2021.06.07 wyświetleń: 348
Szczegóły ogłoszenia:
Osoby niepełnosprawne

Budynek główny Biblioteki Śląskiej zaprojektowano uwzględniając potrzeby osób niepełnosprawnych. Jest nie tylko nowoczesny i dobrze wyposażony, ale również spełnia wysokie normy światowe. Podjazdy prowadzą zarówno do wejścia głównego, jak i do wejścia od strony parkingu. Wewnątrz budynku znajdują się dwie przestronne windy oraz pomieszczenia sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Prócz udogodnień architektonicznych biblioteka dysponuje rozwiązaniami multimedialnymi, które ułatwiają odbiór tekstów osobom z niepełnosprawnością wzrokową:

  • Czytak jest niewielkim urządzeniem przystosowanym do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Odtwarza książki mówione zapisane na kartach elektronicznych typu Compact Flash,
  • Auto-Lektor to urządzenie umożliwiające osobom niedowidzącym i niewidomym zapoznanie się z tekstami zawartymi w książkach i czasopismach. Pozwala na zeskanowanie, a następnie odsłuchanie wybranego tekstu. Otrzymane w ten sposób pliki dźwiękowe czytelnik może skopiować na własny nośnik i odtwarzać poza biblioteką.

Biblioteka Śląska
Plac Rady Europy 1, 40-021 Katowice
poniedziałek w godz. 12.00–20.00
wtorek–piątek w godz. 8.00–20.00
sobota w godz. 8.00–15.00

 

W budynku biblioteki zlokalizowanym przy ul Ligonia 7 mieści się m.in. Dział Integracyjno-Biblioterapeutyczny, który pełni rolę ośrodka metodycznego dla bibliotek samorządowych województwa śląskiego w zakresie czytelnictwa osób chorych i niepełnosprawnych oraz biblioterapii. Został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością poprzez:

  • wybudowanie podjazdu zewnętrznego,
  • zainstalowanie windy dla wózków inwalidzkich,
  • dostosowanie infrastruktury.

Biblioteka Śląska
ul. Ligonia 7, 40-036 Katowice
poniedziałek–piątek w godz. 8.00–18.00

Kontakt
Śląska Biblioteka
ul. Ul. Ligonia, Katowice ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.