Ogłoszenie:

Zasiłki dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

dodano: 2017.07.06 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 268
Szczegóły ogłoszenia:
Opiekunowie osób niepełnosprawnych są zdeterminowani i występują na drogę sądową w trybie pozwu zbiorowego ws. wypłat przysługujących im świadczeń - poinformowała w środę posłanka PO Magdalena Kochan.

Kochan na konferencji prasowej w Sejmie przypomniała, że w 2012 roku PO uchwaliła nową ustawę, która różnicowała kwoty wypłacanych świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

- Jeśli niepełnosprawność powstała w okresie dzieciństwa to świadczenie jest dość wysokie - dzisiaj wynosi 1400 zł. Jeśli opiekun jest opiekunem dorosłej osoby niepełnosprawnej to świadczenie pozostało na wysokości 520 złotych - podkreśliła posłanka.

Dodała, że posłowie PiS zaskarżyli tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. - Trybunał uznał, że nie możemy różnicować wysokości tych świadczeń dla osób, które się opiekują osobami niepełnosprawnymi od momentu, w którym ta niepełnosprawność powstała - zaznaczyła Kochan.WIECEJ - NIŻEJ W LINKU : STRONA WWW

 
Kontakt
Zasiłki dla opiekunów osób niepełnosprawnych.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.