Ogłoszenie:

Niepełnosprawni mogą korzystać z pomocy asystenta

dodano: 2019.08.07 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 88
Szczegóły ogłoszenia:
To był strzał w dziesiątkę! W Poznaniu ruszyła już trzecia edycja programu Niezależność na telefon. Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z pomocy asystentów, by załatwić codzienne sprawy

– Głównym celem programu jest zapewnienie dorosłym osobom niepełnosprawnym bezpłatnych usług asystenta, który wspomoże w wykonywaniu codziennych obowiązków. Usługi te będą realizowane do końca tego roku – mówi Joanna Żabierek z urzędu miasta. O tym, że uruchomienie akcji było dobrym pomysłem, świadczą statystyki wydziału zdrowia i spraw społecznych w poznańskim magistracie. W poprzedniej edycji programu skorzystało z niego aż 215 osób.
 

Asystent może np. pomóc w transporcie środkami komunikacji publicznej, towarzyszyć w czasie robienia zakupów oraz korzystania z punktów usługowych czy pomóc w utrzymaniu czystości sprzętu niezbędnego do codziennego funkcjonowania – wylicza Joanna Żabierek.

Bezpłatne wsparcie można zamówić, dzwoniąc pod numer telefonu 61 646 33 44 (następnie wybrać 0) lub 786 819 079 w dni powszednie w godzinach 7.30–20.00. Szczegóły uzyskania takiego wsparcia można znaleźć na stronie internetowej miasta: http://www.poznan.pl.

Kontakt
Niepełnosprawni mogą korzystać z pomocy asystenta
Poznań ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.