Ogłoszenie:

Będą dofinansowania na zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym

dodano: 2019.07.27 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 142
Szczegóły ogłoszenia:
Będą dofinansowania na zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym Osoby z dysfunkcją narządu ruchu będą mogły otrzymać do 10 tysięcy złotych dofinansowania na zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym - poinformowała prezes PFRON Marlena Maląg. PFRON zawarł również  z Ministerstwem Rodziny umowę o dofinansowanie projektu szkoleniowego dla pracowników transportu zbiorowego w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym.
 

Marlena Maląg zaznaczyła, że wznowienie dofinansowań na ten cel jest niezbędne dla niwelowania barier wynikających z mobilności. - To jest kluczowe dla aktywności zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych - podkreśliła prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Dodała, że dofinansowanie zakupu wózków realizowane jest we współpracy z samorządami. Przewidywane wydatki na ten cel wyniosą w tym roku około 20 milionów złotych. 

 

Dofinansowania zarówno dla dzieci, jak i dorosłych

Prezes Marlena Maląg wyjaśniła, że z dofinansowania mogą korzystać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, które nie mogą samodzielnie poruszać się za pomocą wózka o napędzie ręcznym.

W przypadku dzieci do 16. roku życia jest potrzebne orzeczenie o niepełnosprawności, a w przypadku osób starszych orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 tysięcy złotych, a minimalny udział własny to 10 procent ceny brutto wózka. Wnioski można składać do końca sierpnia.

Prezes zaznaczyła, że ta informacja będzie od 1 sierpnia mocno nagłaśniana przez powiaty.

Z szacunków PFRON wynika, że ze wsparcia w zakupie wózka o napędzie elektrycznym będzie mogło skorzystać w tym roku ponad dwa tysiące osób.

 

Program szkoleń dla pracowników transportu zbiorowego

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zawarł z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej umowę o dofinansowanie projektu, który zakłada m.in przeszkolenie 5 tys. pracowników sektora transportu zbiorowego zatrudnionych u ok. 50 przewoźników transportu zbiorowego na terenie całego kraju w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym.


 
Kontakt
Będą dofinansowania na zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elek
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.